Google'ı attı, Bing'i seçti

Google, son dönemde yediği darbelerden en büyüğünübakın kimden, nasıl yedi...

Amazon Google'ı bıraktı, Bing'i seçti

Microsoft, Kindle Fire HD'nin varsayılan arama motorunun Bing olacağını duyurdu.  Amazon açıklamayı doğruladı.

İki şirket arasındaki görüşmeler kısa süre önce başlamıştı.  Bing İletişim ve Nüfuzlu Kullanıcı Pazarlaması Genel Müdürü Adam Sohn, anlaşmanın "son parçalarının" bugün son haline getirildiğini açıkladı.  Sohn, Kindle Fire HD ve yeni Kindle Fire tabletlerde Bing'in başlangıçtaki varsayılan arama motoru olacağını belirtti, ancak anlaşmanın Amazon'un e-mürekkepli okuyucu cihazlarını kapsayıp kapsamadığı konusunda bilgi vermedi.  Kullanıcılar istedikleri takdirde varsayılan arama motorunu Google ya da Yahoo'ya çevirebilecek.

Haber ilk olarak cihazı inceleme fırsatı bulan Ubergizmo tarafından duyurulmuştu.  Daha sonra Amazon, Ars Technica ve Mashable gibi teknoloji siteleri ile bağlantıya geçerek haberi doğruladı.

Amazon, Microsoft'un mobil pazardaki ikinci büyük ortağı.  İlk ortak RIM'in 2011 baharında düzenlediği Blackberry World'e katılan Microsoft CEO'su Steve Ballmer, yeni BlackBerry telefonlarda arama ve haritaların Bing tarafından sunulacağını açıklamıştı.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ahmaklar Bing bi halta yaramaz... pişman olacaksınız...

google'i birakmam! :D

Kindlefire kendine vurmuş darbeyi

varsayılan olsa ne olur :) nasılsa direk Google yapılacak o :)))

İyide kullanici Google seciyor.bu durumda degisen cokda birsey olmayacak ayarlardan degistirecekler.bing kadar kotu arama motorunu istedikleri kadar atanmiş göndersinler.windows un ie sine benzer.

Sanki değiştirilemiyor.Aslında ilginç olmuş.Sistem google tarayıcı aranma motoru vs microsoft

Microsoft'u tebrik ederim kullanıcıları tekdüzelikten kurtararak akıllı bir tercih yapmış, Bing'te böylece kendisini ıspatlama fırsatı bulacaktır.

Bıktık Google tekelinden Microsoft bile daha adil oldu artık. Android'le takılan, donan dandik telefonları kaktırdılar millete. Bugün geçmişin gözdesi Nokia için "bizi geçmişte çok kazıkladı" deniliyorsa Google'da aynı yolda.

yaşasın yandex ne alaka salatalık turşusu heheh :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir