Google+ için yolun sonu!

Google'dan gelen bu bilgi, teknoloji devinin bir sosyal ağı daha "öldürdüğünün" habercisi!

  • Zeynel A. Öztürk
Google+ bölünüyor!
Photos ve Streams olarak ikiye ayrılıyor

Google+'ın yeteri kadar popüler olamadığını bilen Google, sonunda onu parçalara ayırmaya karar verdi.

Bir süredir ortada dolaşan söylentilerin ardından Google+'ın farklı hizmetlere bölüneceği resmiyet kazandı. Google'dan Photos ve Streams'in yeni başkanı Bradley Horowitz'in doğruladığı bölünme, Google+'ın bu iki bölümünün birbirinden ayrı hizmetler olarak sunulmasıyla sonuçlanacak. Yani Google+'ın yerini "Fotoğraflar" ve "Akışlar" olmak üzere iki hizmet alacak.

Google+'ın önemli özelliklerinden biri olan Hangouts'un bu bölünmeden nasıl etkileneceği ise şimdilik bilinmiyor. Ancak Google'ın geliştirmeye devam ettiği bu uygulamaya dokunacağını sanmıyoruz.

Google'ın ilerleyen saatlerde yapacağı etkinlikte Google+ hakkındaki gelişmelerin detaylarını öğrenme fırsatı bulacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

süper süper google amcam birtanedir

Google youtube dışında henüz bir gelişme kaydedemedi.

@02 Mar 2015 17:05 Yaw hehe

Hele şükür.... Google nin, Facebook gibi insanların tüm özeline sızma projesi kaybolup gidiyor. Darısı Facebook un başına...

Çok saçma bir hareket olur. Sanki millet sırf bu yüzden mi, bir servisten faydalanmak için diğerine üye oluyor ¿

tez zamanda batması dileğiyle

@02 Mar 2015 17:31 Bunun sana hiçbir faydası olmayacak akıllı çocuk.

Kesinlikle sonlandirılMAMAlı. Mantıklı degisikliklerle bir fecebook olabilir hatta fazlası olabilir. Zaten google plus ismiyle ve yayın mantığıyla bir yere gelmeyeceği belliydi. Vizyon değiştirip facebook yakalanmali

Bencede saçma birşeydi. Google satın alsın kendisi yapınca berbat oluyor.

ayy hadi inş.

Google zaten gerekli bilgileri aldı. Kapatsa nolur kapatmasa nolur. Android ajanlık yapmak için güzel platform

doğru karar...

İnsanlara zorla diretirsen google+ ı kulan diye insanlar isyan eder. kullanmaz. sonunda elinde patlar böyle işte. Hangouts dan dosya göndermek için google+ üyesi olmam gerekiyormuş. böyle saçmalık mı olur. whatsup dan gönderiyorum dosyamı. hangouts u bıraktım.

işallah canim ya

Google Hangouts'u SMS uygulaması yapmaktan ayırıp WhatsApp e iyi bir rakip olarak sunmalı. WhatsApp'in en iyi rakibi Telegram. Çok daha üstün yönleri var. 1 GB'a kadar dosya transferine izin veriyor. Web arayüzü daha kullanışlı. Ayrıca telefonun internete bağlı olması gerekmiyor. WhatsApp'in web arayüzü çok saçma. Telegram'da var, ben de yapayım demiş ama eline yüzüne bulaştırmış. Telegram Desktop uygulamasını da portatif olarak kullanıyorum. Flash belleği taktığım bilgisayarda rahatça mesajlaşıyorum. Googl'dan da bu hamleleri bekliyorum. Ya da gitsin Telegram zaten açık kaynak kodlu. Kodlarını kullanıp güzel bir alternatif yapabilir.

Zorla dayatılan herşey son bulur. Örneğin facebook messenger, kesinlikle antipatik ve kalitesiz. Google fotoğraflara ayrı ulaşamıyorum bana google plusı dayatıyor, kaldı ki içerik olarak oldukça ağır ve güzel değil. umarım facebook messenger da böyle kendini imha eder

Kesinlikle sonlandırılmamalı. En azından google + da ne paylaşıp neyi paylaşmayacağını insanlara öğreten bir yerdi. Herkese açık olarak paylaşacaklarınızı sadece orada paylaşıyordunuz. Ayrıca o kadar kurumsal sayfa vb ne olacak google + hizmeti üzerinde çalışan ?

Isimleri guzel değil orkut hangout cok itici

Google ,yavaş yavaş Google + yı öldürüyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play