Google iki kat hızlanacak!

Google'ın yeni arama sisteminden etkileyici detaylar: Nette arama artık eskisi gibi olmayacak...

  • Ali Güngör

Daha önce Google değişiyor; Caffeine geliyor...; Google'da büyük değişim!; Google'dan hızlısı yine Google oldu! haberleriyle sizlere duyurduğumuz Google Caffeine'in test süreci tamamlandı.

Google'ın yeni arama sistemi Caffeine ile Google'da aramalar daha doğru ve hızlı hale gelecek.

Google, yaptığı açıklamada; deneme sürecine katılan herkese teşekkür ederken, test süresinin bittiğini ve Caffeine'in çok yakında kullanıcı hizmetine sunulacağını açıkladı. Yeni servisi test edenlerin yorumları ise umut verici. Yorumlara göre Kafein eski sürüme göre iki kat hızlı çalışıyor. Önceki sürümde 0.25 saniye olan arama hızı Kafeinle birlikte 0.12 lere kadar düşmüş durumda.

Ayrıca Kafein sürümüyle arama sonuçları arttırılırken, kullanıcının nitelikli sitelere ulaşması da kolaylaştırılmış gözüküyor. Ancak şimdilik sadece tek bir veri merkezinde kullanıma gireceğini ve bu merkeze bağlı kullanıcıların Caffeine'den faydalanacağını, bunun ileride değişeceğini belirtelim.

Şu sıralar zaman zaman hız problemi yaşasa da, Caffeine ile birlikte daha tutarlı sonuçlar getirecek hızlı bir Google kullanıcıları bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bana 0.25 saniye de yetiyor. :) Google'ın bu kadar kasmasına gerek yok. :) Şaka bir yana Google gerçekten inanılmaz bir şirket. Saygı duymak gerek.

Evet Google süper bi şirket. Keşke çalışma olanağımız falan olsa :)

bence de google çok iyi diğerlerine yazıom saçma saçma ilgisiz sonuçlar buluyorlar sen teksin google:))

Buna ping süresi dahil değil sanırım.

calısan herseyi yapar :) tebrik ediyorum.

Google gelmiş geçmiş en iyi şirket. Gmail, Picasa, Google Docs, Google Calender, Google Wave, Google Search ve diğerleri o kadar iyi ki, diğerleri Google yi sadece ve sadece taklit etmeye çalışıyor. I LOVE YOU GOOGLEM :D

Sen de yorum yaz