Google ikinciliğe yerleşti

Google ziyaretçileri, kasımda Yahoo!'yu yerinden ederek, Microsoft'tan sonra ikinciliğe oturdu...

comScore Networks'ün araştırmasına göre Google'ın ziyaretçi sayısı geçen yılın kasımına göre %9.1 artarak 475.7 milyon'a ulaşırken, Yahoo!'nun geçen yıla oranla ziyaretçi sayısındaki artış %5.2 artarak 475.3 milyona yükseldi. Her iki site de geçen yıla göre %3'lük ziyaretçi artışı yakalayan Microsoft'un 501.7 milyonluk rekorunun arkasında geliyor.

Google ilk defa Yahoo'dan daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşıyor. ComScore'un verilerine göre, bunun nedeni Google'ın ABD dışındaki ülkelerde yükselen popülerliği olsa da, Yahoo! hala ABD'de en çok ziyaret edilen site.

News Corparation grubunun sahibi olduğu Fox Interactive Media siteleri geçen yıla göre 130.4 milyon daha fazla ziyaretçi çekti. MySpace.com'la Fox'un birleşmesinin buna büyük bir katkıda bulunduğu açık.

Öte yandan ComScore'a göre geçtiğimiz kasımda Google tarafından satın alınan YouTube'un ziyaretçi sayısı listede 24 sıra yükselerek, 107.9 milyona ulaştı.

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

FORZA GOOGLE.Bu aralar hotmail ile arada çıkan tartışmalar yüünden gmail almıştım ve google hizmetleri hastası oldum.microsoft düşmanı olarak

gmail'in spam filtresi süper çalışıyor
hotmail'inkisi herşeyi junk klasörüne atıyor
yahoo'nunkisi ise yok gibi

Sen de yorum yaz