Google ile görsel arama için pratik ipuçları

Google'ın gelişmiş görsel arama özelliğinden sonuna kadar faydalanmak isteyenlere pratik ipuçları...

Google ile görsel arama için pratik ipuçları

Hiç tartışmasız internet dünyasının en önemli adresi olan ve adına 'Google'lamak' gibi eylem dahi türetilen popüler arama motoru Google, bilindiği üzere hemen herkesimden bilgisayar kullanıcısının bilgiye en kısa sürede ulaşmasına ön ayak oluyor.

Google ile pek çok kategoride arama yapabilmek mümkün. Bunlardan en çok tercih edileni ise şüphesiz Google Image Search, yani Google altında fotoğraf/resim arama.

Örneğin herhangi bir kişi ya da objenin resmini bulmak istediğinizde arama çubuğuna ismi girmeniz ve arama yaptıktan sonra Image Search yani Resim/Görsel Arama'ya tıklamanız yeterli. Ancak bazı durumlarda aranılan resimlerin kullanıcıların beklentilerini pek de karşılayamadığı bir gerçek.

Bu nedenle bu makalemizde, Google'ın gelişmiş resim arama fonksiyonlarından nasıl faydalanabileceğinizi ve bu bağlamda aradığınız spesifik resimlere nasıl kolayca ulaşabileceğinizi masaya yatırıyoruz.

Not: Makalemizin devamına ulaşmak için galeri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ben google resimlerinde arama yaptırınca hiçbir resmi görüntülenmiyor. Bazen de 3-5 dakika geçtikten sonra sadece bir kaç tanesi gözüküyor. Oysa ktunnel.com sitesinden google ye girip resim araması yaptırdığımda, resimler hemen görüntüleniyor. Bu google resimlerinin Türkiye deki dinamik adsl ip adreslerine karşı bir garezi mi var ? Bu arada firefox kullanıyorum.

dostum sanırım DNS ayarların yüzünden... Kontrol et...

Bu google resimlerinin Türkiye deki dinamik adsl ip adreslerine karşı bir garezi mi var ? Bu arada firefox kullanıyorum.

resimler google'da değil sen sadece google aracılığı ile başka sitelerdeki resimleri görüyorsun, o resimler google da yüklü değil, firefoxlada alakası yok bendede firefox var hepsini görüyorum arkadaşın dediği gibi dns ayarlarına bi göz at.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir