Google'ın 23 Nisan logosu belli oldu

Google'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramına özel kullanacağı logo belli oldu!

31 Mart 2008 gece yarısı itibariyle Logo Yapsana yarışmamızın kayıtları biten Google'ın "logoyapsana" yarışmasının birincisi belli oldu. Google arama motorunun www.google.com.tr adresinden erişilebilen yerel sürümünde 23 Nisan günü boyunca kullanacağı logo işte bu... Çalışmayı Aytuğ Fidan hazırlamış.

Google 23 Nisan özel logosu ile ilgili açıklama yapan Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil; 'Google olarak ' Google Logo Yapsana' yarışması ile her yaştan katılımcıya, logo tasarımları ile bu özel günün ruhunu paylaşma fırsatını sunduk. Yarışmaya Türk internet kullanıcıları büyük ilgi gösterdi ve birbirinden yaratıcı logo tasarımları arasından seçim yapmakta oldukça zorlandık. İlkokul öğrencileri, karikatüristler, üniversite öğrencileri logolarını bizlerle paylaştı. Google Türkiye olarak bir ilki gerçekleştirmekten ve bu özel günün ruhunu Türk internet kullanıcıları ile paylaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 23 Nisan logosu Google'ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir" dedi.

Finale katılan ve fotoğraf galerimizde yer alan tüm bu logoları 24 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Nişantaşı City's alışveriş merkezindeki sergide görebilirsiniz.

CHIP Online olarak tüm Türkiye'deki Internet kullanıcıları adına Google'a teşekkür ediyoruz.

Google logo yarışmasını aşağıdaki şekilde duyurmuştu:

Google'ın renkli logosunu bilmeyen yoktur. Bu özel logoyu Google sadece bazı özel günlerde değiştirmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi günlerde logomuzu değiştirmemizin sebebi bu günleri sizlerle beraber kutlama isteğimizdir.

Google Türkiye olarak bir ilke imza atıp 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanacak logoyu ülke çapında düzenlediğimiz bir yarışma ile sizlerin oluşturmasını istiyoruz. Düşünsenize, milyonlarca insanın ziyaret ettiği ve dünyanın en bilinen web sitesi sizin çiziminizle renklenecek.

Eğlenmeyi unutmayın. Bütün iş yaratıcılık ve eğlenceli şeyler tasarlamak üzerine.

Haydi! 23 Nisan için logo yapalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

off süperrrrrr

Şimdi bu bütün dünyadan google a girenlermi görecek yanlızca türkiyeden girenlermi? Sonuçta Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu??

çok güzel yapmışsınız elleriniz dert görmesin çok güzel olmuş hayran kaldım

Yukarıda Google'ın şimdiye kadaRRR Türkiye'ye özel kullandığı logoları görülüyor.

ben çok beğenmedim malesef:)

harika olmuş ellerine sağlık..

Ne yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ben bişey anlamadım bu logo dan öffffffffffffffffffffff biri anlatsııııııııııııııııın!!!

iş logo olmaktan çıkıyor ama yine de bu tür aktivitelerin artmasını diliyorum...

neden dünya çocuğunun herşeyi tam da, türkiye'yi temsil eden çocuk bu kadar zavallı, corap yok ayakkabı yok, çok merak ettik biz. Türkiye böyle mi temsil edilmeli????

neden dünya çocuğunun herşeyi tam da, türkiye'yi temsil eden çocuk bu kadar zavallı, corap yok ayakkabı yok, çok merak ettik biz. Türkiye böyle mi temsil edilmeli????
24 Nisan 2008 Perşembe, 11:32

Biraz daha bak istersen neden türkiye balonu önde de dünya sonra geliyor ?

Neden türk çocuğu sarışında diğer dünyalı kız siyah saçlı ?

Neden dünya balonunda afrikayı daha çok göstermiş ? mesela avustralyayı hiç göstermemiştir, avustralyada yaşayan çocuk yok mu ?

Bunlara dikkat edin bence

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir