Google+'ın daha iyi olduğu 10 alan!

"Google+'ın Facebook'dan ve diğerlerinden ne farkı var" diyorsanız, bu 10 maddeyi mutlaka okuyun!

  • Zeynel A. Öztürk

Google+, 25 milyon kullanıcısıyla belki de en hızlı büyüyen sosyal ağ olmayı başardı. Ancak Google+'ın en popüler kullanıcılarına baktığınızda, Mark Zuckerberg, Sergey Brin ve ve Larry Page gibi teknolojik isimlerden oluştuğunu görüyorsunuz.

Peki sosyal ağların çoğaldığı günümüzde neden Google+'ı kullanalım? Bu sorunun cevabını vermek biraz zor. Zira Google+'ın bazı avantajları bulunsa da, temelde diğerlerine oldukça benziyor. CNN yaptığı küçük bir ankette Google+'ı avantajlı hale getirebilecek 10 özelliği araştırmış. Google+ kullanıcılarının hoşuna giden bu özellikleri sizlerle paylaşıyoruz:

1. Çevreler: Facebook'taki karşılıklı arkadaşlık yerine "Çevreler" ile "iş arkadaşları" "aile" gibi arkadaş grupları oluşturabiliyorsunuz. Paylaşımlarınızı istediğiniz gruplarla yapabiliyor ve akışı gruplara göre görüntüleyebiliyorsunuz.

2. Gizlilik: Google+ kullanıcıları, hizmetin gizlilik ayarlarının daha kolay kullanıldığını düşünüyor. Google+ profillerinin gizli olamadığını düşündüğümüzde bu şaşırtıcı olsa da Çevreler, gizlilik yönetimini oldukça kolay bir hale sokuyor.

Uzun gönderiler, reklamsız oluşu ve diğerleri...

Google Plus'da birkaç paragraflık paylaşımlar yapmanız mümkün

3. Daha uzun ve anlamlı gönderiler: Twitter'ın cesur gönderilerle öne çıktığı bilinyor. Google+'ın yüksek karakter sınırlaması ise birkaç paragraflık yazıları yayınlamanıza izin veriyor.

4. Reklam yok: Facebook'un yıllardır reklam gösterdiği ve Twitter'ın reklamlarını artırdığı bir ortamda Google+ kullanıcıları, reklamsız bir hizmetten oldukça memnunlar.

5. Grup video sohbeti: 10 arkadaşınızla video sohbeti yapmak, Google+ ile sadece bir tık ötenizde. Facebook da video sohbeti destekliyor, ancak grup sohbeti şu an mümkün değil.

6. Farmville uyarıları yok: Google+, oyunları sinir bozucu olmaktan çıkarıyor. Akışınızda ilgisiz güncellemeler görüntülenmiyor.

7. Daha iyi fotoğraflar: Tam ekran fotoğraf galerileri ve bazı ünlü fotoğrafçıların katılımı ile Google+, bazı kullanıcılara göre fotoğraf paylaşımında lider olacak.

8. İyi destek: Google+ geliştiricileri, sorulara ve eleştirilere yenit veriyorlar.

9. Gereksiz şeyler yok: Google+ kullanıcılarına göre arayüz temiz ve estetik, dikkatinizi dağıtmıyor.

10. Google ürünleriyle entegre: Google+, Gmail, Google Calendar gibi birçok Google ürünüyle beraber çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

google + neymiş faceye rakip olacakmış sizce bu gerçek olabilirmi merak ettiğim için google + ya üye oldum inceledim bence beş para etmez google madem faceye rakip olmak istiyordu neden böyle br yola baş vurdu neden kendi sosyal ağını geliştirmedi ( sosyal ağı orkut oluyor) bence boşa kürek çekiyorlar onca üyede sadece meraktan geldi başka bişi değil....merak ettiğim başka konuda neden herkez google+ yı bu kdar pohpohluyor yere göye sığdıramıyor anlamış değilim

google mı reklam yapmıcak? yemeyin bizi :)

bi halta yaramaz. facebook tan çok daha iyi bile olsa tekel olmaması için kullanmam...

Daguar hepsinin tadi baska ama suan facebook un kullanici sayisi bukadar olmasaydi durum ne olurdu acaba?kesinlikle google I bukadar kucumsiyemezdin.

google + en büyük artısı sizi rahatsız edicek kimselerin olmaması

Zamanında NETLOG neyse ve şu anda neredeyse,

aynısı Facebook için geçerli o da ölecek,

ayrıca yahoo search servisini kullanan insanlar neredeler Google,

Microsoft Browser ları kullananlar nerede Google Chrome,

Haritalar nerede Google Earth,

Ve en büyük apple ı ezen ANDROİD nerede Google

İnsanlar bunu önemserler çünkü güvenilir artık,

Umarım gerçekten reklamsız WEBimiz olur.

Bundan baya eski yıllarda chrome içinde aynı sözleri kullanıyorlardı. Örneğin:: Firefox varken chrome neyimize. Fark şimdi ortada Google+ lider olacak çok yakın bir zamanda.. :)

gizlilik ve google

Microsoft da Google da bilgi toplamak için yapıyor bu işleri... Şimdi bi de geçip gizlilikten bahsediyorsunuz? Google Chrome'u indiren herkesin GoogleUpdateTool ile birlikte birer keylogger'ı ve Google sunucusuna istatistik yollayan nur topu gibi bir tarayıcınız oluyor :))

face den çıkmıyan liseliler yorum atmışlar hemen google+ neymiş die çoğunuz google a face yazıpta giriyonuz bu kadar kısa sürede bu kadar kullanıcıya erişmek küçümsencek bişi eğil ayrıca google+ ta özenti hiç bir cacık yok aksine fazlası var güvenlik konusunda endişelenenler de google+ hesabınızla evmi alıyonuzda bu kadar endişelisiniz :)

Gizlilik gerçekten ne zaman korunur biliyormusunuz? Kendi işletim sistemini yazdığın zaman,ABD kendi sunucularına girme girişiminde bulunan ülke ile savaş nedeni olarak yasa kabul edildi, bu ne demek oluyor MİCROSOFT APPLE kendi yazdıkları sistemlere Güncellemeler ya da bizim bilmediğimiz sistem dosyaları ile denetim yapıp savaş açabilirler, İTUNES 'ta rehber ABD ye yüklenmiyor mu mesajlar vs vs Kendinize gelin her zaman dışarıya bağımlıyız.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play