Google'ın gizlilik atağı başladı!

Google, bitmek tükenmek bilmeyen gizlilik eleştirilerine ana sayfasından "çok küçük" bir cevap verdi

Google'ın gizlilik atağı başladı!
İşte sayfada yapılan "kendi küçük, anlamı büyük" değişiklik... Tıklayın...

Google ve gizlilik kelimeleri birçok haberde bir arada kullanıldı. Kimi zaman arama motoru devinin kullanıcı kayıtlarını dışarıya verdiği haberleri yayınlandı, kimi zaman da, burada olduğu gibi, mahkeme kararları gündeme geldi.

Google tüm bu söylentilerden ve son olarak da Viacom davasında verilen karardan çok sıkılmış olacak ki, ana sayfasında küçük bir değişiklik yaparak karşı atağa geçti. Kısa süre öncesine kadar sayfanın alt kısmında "©2008 - Google" ibaresini görüyorduk. Ama şimdi Google'ı ziyaret ederseniz, bu ibarenin "©2008 - Gizlilik" olarak değiştirildiğini göreceksiniz. "Gizlilik" kelimesine tıkladığınızda ise, "Google Gizlilik Merkezi"ne ulaşacak ve Google'ın gizlilik politikası hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Yapılan bu küçük değişikliği, Google'ın son zamanlarda yaşanan olaylardan çok fazla rahatsız olmasına bağlayabiliriz. Bakalım arama motoru devinin bir sonraki hamlesi ne olacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sanki Microsoft'unki çok büyük, başkalarının ki çokı büyük

Kişilerin bilgileri üçüncü şahıslara verilmediği takdirde sorun yok. Yalnız "kişisel olmayan toplu bilgileri" üçüncü şahıslara veriyorlar. Bu da gayet normal. Yine de tartışmaya açık. Üçüncü şahıslar bizi düşünen ve parasız hizmetler sunan şirketler mi yoksa en uyduruk yazılımları bile onlarca dolara satmaya çalışan şirketler mi? Asıl sorulması gereken soru bu.

diklat edemedim çünli igoogle kullanıcısıyım ama haber gerçekten önemli

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir