Google'ın kartları satışta!

Android kullanıcılarının merakla beklediği bu kartlar sonunda ortaya çıktı...

Google'ın kartları satışta!

Dijital dünya için dijital formatta uygulamalar, müzik ve kitap satan Google Play mağazası için, daha önce buradaki haberimizde de bahsettiğimiz "hediye kartları" satışa sunuldu. Şimdilik sadece ABD'de piyasaya sürülen 10, 25 ve 50 dolarlık kartlar sadece Google Play mağazasında, dijital medya için kullanılabiliyor. Diğer bir deyişle kartlarla donanım ya da aksesuar alışverişi yapılamıyor. Ayrıca kartları ABD dışında kullanmanız halinde sadece siparişi verdiğiniz ülkede serbest olan ürünleri satın alabiliyorsunuz.

Kartlarla şarkı, film ve TV programlarını Google Play web sitesi üzerinden ya da Android cihazınızdan alabiliyorsunuz. Ayrıca Android uygulamaları ve Google'ın son derece geniş e-kitaplığı da hizmetinize sunuluyor. TV dizileri ve filmleri ister kiralayabiliyor, isterseniz satın alabiliyorsunuz. Ancak bunlar şimdilik sadece Android 4.1 kurulu cihazlarda çalışıyor.

Hediye alışverişinin zirveye ulaştığı Noel döneminde büyük başarı elde etmesi beklenen kartlar, Apple'ın iTunes hediye kartlarına rakip olacak gibi görünüyor.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ya abi anlamıyorum apple kaç yıl önce gif kart falan çıkartmıştı barkod kodunu girdiğinde kredi kartında olmasa gif kartındaki yani misal kontür gibi harcayabiliyodun yine aynı olay burdada var hep Android ios'u takip ediyor diyorum inanmıyorsunuz siri çıktı sonra s voice hep böyle gidiyor

@26 Ağu 2012 12:41 ziyaretçimiz deki matığa hastayım bu kadar mı mantıksızlık olabilir svoice çıktı diye veya diğer söylediğin örnekler apple ın hep kopya edildiği anlamına gelmiyor bu telefon pazarında ki rekabete ayak uydurmak birsi atak yapar öbürü karşılık vermeye çalışıyor :) markalar rekabete ortak olmak isterler hep ve öne geçmek o konuda (svoide-siri benzetmesindeki gibi) yapma gözünü sevem :D

aynısını apple da yapıyor. bence bu kart uygulaması çok iyi düşünülmüş. çünkü kredi kartı kullanmayan veya kullanmaya çekinen kişiler için ideal. türkiye ye gelirse alma olasılığım var. fakat uygulamaların telefon id lerini rehberlerini kaydettiği için hiç uygulama indirmiyorum nadiren indiriyorum. apple da nelere erişim verdiğini göremediğim için herşeyi indiriyordum ama android de daha iyi bu durum.

hiç şimdilik demeyin. android 4.1 cihazı olmayanlar (%99.9) bunu kullanamayacakmış işte. hiç google'ın versiyonu düşürdüğünü gördünüz mü? chrome 4.0 istiyor daha nolsun. milleti şu dandik sisteme bağımlı hale getirmeye çalışıyorlar.

android google ile birlikta şaha kalktı ios yakında batar bence bubun htc, samsung,sony,huavei,lg,motorola,vodafone vs daha aklıma gelmeyen bütün akıllı telefonlarda android kullanılıyor ve güzel de apple para tuzagı oldugunu artık herkes anlıyor aldığı parayı haketmiyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir