Google'ın Keep uygulamasına yeni özellikler

Google'ın bizi yeni tanıştırdığı popüler hizmeti, yeni özelliklerle daha da güçlü hale geldi!

  • Cem Şancı
Google'ın Keep uygulamasına yeni özellikler

Google, not almak için kullanılan uygulaması Keep'e yeni özellikler eklediğini duyurdu.

Keep servisi, kullanıcıların küçük notlar almasını sağlıyor. Web ve cep edisyonu olan servisin cep uygulamasına eklenen yeni yetenekler sayesinde, uygulama kullanıcılara alarmla hatırlatma yapabiliyor. Ayrıca, GPS desteğiyle lokasyon bazlı uyarıların da gerçekleşmesini sağlıyor. Örneğin, belli bir lokasyona yaklaştığınızda, orada yapmanız gereken işleri size hatırlatan bir uyarı alabiliyorsunuz.

Bu özelliklerin yanında Google, notlara görsel eklemeyi de mümkün kıldığını açıkladı. Google'ın yeni eklentileri sayesinde, Keep servisi, popüler not alma uygulaması Evernote'a ciddi bir rakip durumuna geldi.

Keep uygulaması şu anda sadece Android ve Chrome sistemlerinde çalışıyor. Ayrıca web üzerinden de servise ulaşmak mümkün. iOS uygulamasının ne zaman çıkacağı ise belli değil.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

elimizdeki notları ya da txt şeklindeki notları aktarmanın bi yolu bulnmalı

ilk defa önce androide çıkan bir uygulama :D ama google tabi kendi sistemine önem vericek hâliyle

OneNote varken bu hiçbir şey bana göre... SkyDrive ile entegre çalışıyor bir kere. Bu ise öyle değil. Microsoft daima en iyisini yapar emin olun.

2 sene sonra kapatır nasıl olsa!..

İosssa su yok.

@24 Ağu 2013 08:22 Evernote denen bisey var cahil

Elindeki notları eğer dijital kalemler ile alırsan el yazısını okuyan programlar mevcut. Tabi doktor yazısı gibi değilse :-) piyasada mevcut livescribe yada dark i-pen bunlar işini görür

Sen de yorum yaz