Google'ın tableti Nexus 7 "uçuyor!"

Apple, iPad mini'den çok şey bekliyor. Ama Google Nexus 7'den gelen bu haber, Apple'ı korkutabilir!

  • Ertuğrul Süngü
Google rekora doğru koşuyor
Nexus 7'ye olan talep giderek artıyor

Piyasaya çıktığı günden bu yana en çok konuşulan cihazlardan bir tanesi olan Google'ın tableti Nexus 7, öyle görünüyor ki kendisinden bu kadar bahsedilmesini fazlasıyla hak ediyor.

Kindle Fire HD ve iPad Mini'nin en büyük rakiplerinden olan cihaz, üretici firma Asustek'in hesaplarına göre her ay bir milyondan fazla satıyor. "Wall Street Journal" tarafından firmanın finans müdürü David Chang ile yapılan röportajda, kendisi konu hakkında şu sözleri sarf etti;"Başlangıçta her ay ürettiğimiz Nexus 7 miktarı 500 bin civarıydı. Kısa bir sürede 600 bin rakamına ulaşan üretimimiz hemen akabinde 700 bine ulaşmıştı. Nitekim geçen ay itibariyle bu rakam bir milyonu gördü."

Daha önceleri satış rakamları ile alakalı hiçbir bilgi alamadığımız Nexus 7, Google'ın satışları ve verileri konusunda güvenilir bir isim olmasından dolayı şimdilik kabul edilebilir istatistiklere sahip. 200 dolarlık yurtdışı fiyatıyla çıktığı günden bu yana büyük ilgi görmesiyse verilen rakamların inanırlığını bir kademe daha arttırıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Microsoft ve Google,Apple'ı tahtından edecek firmalar. <3

@02 Kas 2012 13:27 Bence Google, her ikisini de tahtlarından indirecek.

ucuza satarsa tabi herkes alır. belki de güzeldir. belki de apple korkmalı.

Bu tablet yada akilli telefonlarin internet verimliliklerini iyi bulmuyorum cogu zaman bir siteye girmek icin adresi refresh yapmak gerekiyor

Bu tablet yada akilli telefonlarin internet verimliliklerini iyi bulmuyorum cogu zaman bir siteye girmek icin adresi refresh yapmak gerekiyor

kimse kimseyi tahtından edemeyecek, rekabet.. hepsinin yeri ayrı tabii

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play