Google'ın tahtı biraz sallandı mı?

Dünyanın en büyük arama motoru Google'a bir şeyler oluyor: İşte ilk alarm zilleri...

  • Ali Güngör
Google kaybetti; Bing ve Yahoo kazandı
Arama motoru 10 yılda nasıl bir hal alacak?

Comscore'un en son analiz sonuçlarına göre, arama motoru devi Google, en güçlü olduğu alanda, yani arama motorunda pazar payı kaybetti.

Haziran ayı istetistiklerine göre Google'ın pazar payı yüzde 63.7'den yüzde 62.6'ya geriledi. Yahoo payını yüzde 18.3'ten yüzde 18.9'a çıkartırken, Bing yüzde 12.1'den yüzde 12.7'ye çıkartmayı başardı.

Google geçen yıl yüzde 12.7 büyüme gerçekleştirirken, Bing yüzde 77 büyüdü. Elbete Bing'in payı çok küçük olduğu için, büyüme oranı daha büyük.

Bu sayılar büyük sayılar değil, arama pazarının lideri halen Google ve ortada ağır bir darbe yok. Ancak bununla birlikte, uzun vadede küçük kayıplar önemli sonuçlar doğurabilir ve Google hakimiyetini yitirebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

En güzeli sahsen yahoo yu kullanmasamda bing i kullanirim bazi bazi, tekel her alanda kötüdür bing ne kadar büyürse bence biz kullanicilar icin iyidir ki bing de dandik bir arama motoru degil ozellikle resim aramasi google dan bence daha iyi ama türkce sonuclari google kadar iyi degil ...

Sadece bunlar değil onlarca arama motoru daha gelsin hiçbi sektör 3-5 firmanın eline bakmasın.. bakmasın ki daha çok gelişsin kullanıcıya daha olumlu yaşasın.

google ye bence hiçbirşey olmaz ...

bence her daim google onu geçemezler

Her çıkışın bir gün durulması ve sonra inişi olur, doğanın kanunu ...

Rekabet iyidir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play