Google'ın yeni cep telefonu hedefi...

Google, Android ile kişisel telefonlarda önemli rakamlara ulaştı; ama başka planları da var...

Google'ın yeni cep telefonu hedefi...
Android'in yeni hedefi iş dünyası...

Google'ın mobil işletim sistemi Android giderek yayılıyor. 2009 sonuna kadar 2.0 sürümünün çıkması beklenen Android ile çalışan 20'den fazla yeni cep telefonu piyasaya çıkmış olacak. Google Android'in bu telefonlarda özellikle sosyal ağ ve oyun konusunda üstün özellikleri olmasından memnun fakat bu durumum Android'i iş dünyasından uzak tuttuğunun da farkında. Bu yüzden yeni planı işletim sisteminin özellikle kurumların ve çalışanların ilgisini çekecek özelliklerini arttırmak.

Google özellikle iş dünyasında en çok tercih edilen telefonlardan biri olan BlackBerry'yi kendisine örnek alıyor. BlackBerry üreticisi RIM'in en büyük sorunu ise çok fazla iş dünyası odaklı olması. Diğer yandan Apple'ın iPhone'u hem kişisel hem de kurumsal kullanım için sayısız uygulamaya sahip olmanın avantajını sürdürüyor. Google yeni açılımı ile işin kişisel kısmında hedeflediği noktaya vardığına inanıyor ve bundan sonrasında ağırlığı iş dünyasının ilgisini çekecek uygulamalara vermeyi hedefliyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

HTC TYTNII kullanıyorum, win mob. 6 ile geliyor.

Win Mob. 6.1 ve 6.5 , sonrasında 7'yi ve android'i de merak ediyor; hatta RIM'in işletim sistemi ve iphone OS'u da merak ediyor insan.

sadece okumakla, resmine bakmakla olmuyor. E satın da alınamıyor. Teknoloji marketlerinde de en çok 1 dakika kurcalıyabiliyorsun.

DENEMEDEN ALMA, için çözüm nedir?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir