Google'ın yeni hizmeti sizi "dolaştıracak"

Google'ın henüz deneme aşamasındaki yeni hizmeti sizi "dolaştırmayı" hedefliyor...

Google artık şehirlerde rehberiniz olacak
Artık tatillerde rehberimiz Google

Google laboratuarları bir dakika bile boş geçirmiyor. Geliştiricilerin yeni eseri ise size ünlü şehirlerde rehberlik eden Google City Tours.

City Tours'u kullanmak için Google Labs'daki sayfasında gezmeyi planladığınız şehrin adını girmeniz yeterli. Google Maps'te işaretlenmiş müze ve gezinti mekânlarını kullanan City Tours size anında günlük turlarınız için bir plan çıkarıveriyor.

İsterseniz şehirde geçireceğini süreyi ve tatil tarihinizi de belirtebiliyorsunuz. Bu sayede City Tours müzelerin ve tarihi eserlerin açık olduğu saatleri de dikkate alarak daha uygun bir plan çıkarabiliyor.

Ama ne yazık ki City Tours'un veritabanı şimdilik oldukça kısıtlı ve sistem zaman zaman sorun yaşatabiliyor. Örneğin İstanbul'da sadece tarihi yarımada ve çevresinde az sayıda mekan gösterebiliyor. Ama Google bu hizmeti genel kullanıma açtıktan sonra bu listelerin çok çabuk dolacağını söyleyebiliriz.

Google City Tours'a ulaşmak için tıklayın...

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

dahada geliştirilebilirdi. ben google Türkiyede çalışıyor olsaydım. ufak bir kişisel anket ile daha doğru bir gezi planı çıkartacak bir yöntem geliştirirdim :D

Gayet güzel sevdim bunu nereye gidelim diye tartışma yapmaya gerek yok artık... :)

Google işte. Yine bir proje. Hiç boş durmuyorlar. Güzel bir uygulamaya benziyor.

tam 2 senedir tatil rehberim google :D maps ve earth sağolsun

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir