Google'ın yeni kampüsü neye benzeyecek?

Google'ın "yeni yuvası" ortaya çıkıyor? Bu çılgın yapı ve tasarımlara hayran kalacaksınız...

  • Zeynel A. Öztürk

Google sonunda Googleplex'e sığmadığını kabul etti ve Mountain View'da 10 dönümlük yeni bir kampüs için 30 milyon doları gözden çıkardı. Yeni yapıyı Almanya'nın en önde gelen mimari şirketlerinden Ingenhoven tasarlayacak.

Kampüsün nasıl görüneceği şu an bilinmiyor ancak San Jose Mercury News'a göre anlaşmalar yapıldı ve tasarım planları bu ay gönderilecek. İnşaata ise 2012'de başlanacak. Ingenhoven, şu an Stuttgart'ın ana tren istasyonunu yeniden tasarlamaktan sorumlu. Yeni Googleplex'den neler bekleyebileceğimizi ise Ingenhoven'ın geçmişten ve bugünden 5 uçuk tasarımına bakarak görebiliriz.

Ingenhoven, Google için nasıl bir yapı tasarlayacak? İşte şirketin bize fikir veren 5 inanılmaz tasarımı! Galerimizde!

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ne diyelim adamlar 12 yilda 0'dan baslattiklari sirkete dunyanin en degerli ikinci markasi unvanini kazandirdilar ki milyarlarca dolarlik bir pazari kontrol ediyorlar. Sonucta 30-40 milyon dolar yeni yerleri icin devede kulak kalir.

Bu arada yillardir bizi sövüsleyip biz dünya markasiyiz diyen Turk sirketleri bunlari örnek aliyorlardir umarim. Ayni ürünleri hem digerlerinden daha pahali satip hemde bizi enayi yerine koyduklari icin Türkiye disinda da kimse tarafindan taninamadiklari icin böyle basarili yöneticilerle calistiklari icin kendilerini tebrik ediyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play