Google'ın yeni tabletinin yüzü göründü

Google'ın önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği "yenilenmiş Nexus", internete sızdı!

  • Cem Şancı
Google'ın yeni tabletinin yüzü göründü

Google yöneticileri, basın mensupları ile katıldıkları bir kahvaltı sırasında, yeni Nexus 7 tabletini gösterdiler. 31 Temmuz'da piyasaya çıkacak ürün böylece bir hafta önceden medyaya özel olarak tanıtılmış oldu. 

Asus tarafından üretimi yapılan 7 inç boyutundaki tablet, önceki 720p versiyonun aksine, 1920x1200 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Bu rakam 7 inç bir tablet için son derece büyük birçözünürlük. 1,5 GHZ hızında dört çekirdekli işlemciye sahip olacak tabletin ramı ise 2 ve 4 GB olarak gelecek. Yeni Nexus 7 aynı zamanda Android 4.3 işletim sistemine sahip ilk cihaz olacak.  Cihaza dair diğer detaylar piyasaya çıktığında netleşecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

tipsizim benim beee

Android de olsa 4GB RAM'e henüz ihtiyaç yok.

@23 Tem 2013 15:15 ram e herzaman ihtiyaç vardır. Her uygulama ram kullanır. Fazla ramkoylamaları hep bizim yararımıza. Birden fazla uygulama çalıştırırken sıkıntı çekmeyiz.

harika olmus

arkayada kamera koymayı akıl etmişler

şu google çubuğu saf android için gereksiz bence parmağı en alttan yukarı kaydırınca da arama açılıyor, çubuk üzerinden zaten direk arama yapamıyoruz dokununca yine arama uygulaması açılıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play