Google'ın yeni telefonu ortaya çıktı

Bugüne dek pek çok telefonu daha çıkmadan sızdıran kaynak, şimdi de yeni Nexus'u gözler önüne serdi!

  • Ertuğrul Süngü
Google'ın yeni telefonu ortaya çıktı
29 Ekim etkinliğinde tanıtılması bekleniyor

Bir süredir görmeye alıştığımız "sızıntı" LG Nexus cep telefonu görsellerine bir yenisi daha eklendi...

Uzun bir süredir sır gibi "saklı tutulmaya çalışılan" tüm telefonları gözler önüne seren @evleaks Twitter hesabı, tıpkı Nokia Lumia 920'yi basına ifşa ettiği gibi, LG tarafından üretilen yeni Nexus 4 telefonun son görselini de Twitter sayfası üzerinden tüm dünya ile paylaşmakta gecikmedi. Yayınlanan görsel, temel olarak Samsung Nexus'a çok benziyor ama yine de hoparlörün ve kameranın yerleri tamamen farklı noktalara konumlandırılmış. Bundan önce ortaya çıkan görsellerden en büyük farkı ise, şüphesiz cihazın arkasında yazan "with Google" ibaresinin, devasa bir Nexus logosu ile değiştirilmiş olması.

Google, çok büyük bir aksilik olmazsa, bu yeni cihazı 29 Ekim'de yapacağı özel etkinlikte görücüye çıkaracak. Android 4.2 işletim sisteminin doğrudan cihaza kurulu bir şekilde karşımıza çıkması kuvvetle muhtemel. Tüm bunların haricindeyse, cihazın 4.7 inç, 1280 X 768 çözünürlükte ekrana, 1.5 GHz dört çekirdekli Snapdragon S4 işlemciye, 2GB RAM'e ve sekiz megapiksellik arka kameraya sahip olması bekleniyor. Pili çıkartılamayacağı iddia edilen ürün hakkındaki son detaysa, 8 ve 16GB'lık iki farklı modelinin bulunacağı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Galaxy Nexus kullananlar uzun bir süre buna geçmeyeceklerdir muhtemelen.

hiç etkilenmedim.

zaten amac samsung nexus kullananlari buraya cekmek degil, google nexus semsiyesi altinda karin agrisi olan guncelleme sistemini de duzeltecek, ve her ureticinin farkli farkli olan ara yuzleride yavas yavas ortadan kalkmis olacak, yeni bir guncelleme oldugunda bu cihazlar hemen guncelleme alacak..

Arka kapak tasarımı çok kotu. Lg estetik konusunda gene sınıfta kaldi

Güzel ama arkası iğrenÇÇ.Arkası daha güzel tasarlanabilirdi.

batarya nasıl değiştirilmez yahu, neyin kafasındasın lg?

benim optimus hub bundan güzel duruyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play