Google, insansız uçak firmasını satın aldı!

Google, tüm dünyaya interneti götürmek için Facebook'un da talip olduğu firmayı ele geçirdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, insansız uçak firmasını satın aldı!

Google, atmosferik uydular üreten New Mexico merkezli Titan Aerospace'i satın aldığını doğruladı. Güneş panelli uydular üreten firmanın peşinde Facebook'un da olduğu ve firmayı satın almak için Google'la yarıştığı söyleniyor.

Google, yıllarca insansız uçuşlar yapan, uçak boyutlu hava araçları üreten Titan Aerospace için ne kadar parayı gözden çıkardığını ise açıklamadı. Facebook'un Titan Aerospace'i rakibine bırakmasının ardından, 20 milyon dolara İngiltere merkezli Ascenta'yı satın almayı kabul ettiği iletiliyor. Ascenta da insansız, güneş enerjisiyle çalışan hava araçları üretiyor.

Google, Titan Aerospace için ne kadar ödemede bulunduğunu açıklamasa da Facebook'un görüşmeler sırasında firma için 60 milyon dolar ödemeyi kabul etmesi, Google'ın ne kadar ödemiş olabileceğini gösteriyor.

Google, Wall Street Journal'a göre bu satın almayla balonlu internet projesi Project Loon'a katkıda bulunmak istiyor. Project Loon, dünya üzerinde internet bağlantısının olmadığı bölgelere interneti ulaştırmayı, aynı zamanlarda felaketlerin ardından "insanları tekrar çevrimiçi yapmayı" amaçlıyor. Google, teorik olarak sonsuz uçabilen Titan Aerospace uçaklarıyla tüme dünyaya internet ulaştırma planlarını daha da hızlandırabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google ila Facebook iyi kapışıyor valla :D

Google önüne gelen firmaı satın alır oldu,amerikanın tüm önde gelen robotik firmaları şimdi de uydu firması. Welcome to Skynet (:

Google yine işi bitiriyor. Boş yere uğraşmayın Apple & Google hepinizden üstün :/ Apple Freemasons :D

anlaşılan google uydu üretip bütün dünyaya uydudan internet projesini gerçekleştirecek

Google nin Slave Humans projesi hızla ilerliyor...

sevgili gugıl bizim burada helada da bir boş yer var oraya da giriver canım....

Google şeytanın internet versiyonu.dijital şeytan

adamlar neler yapıyor biz daha cep telefonu işletim sistemi yapmıyoruz acı

Sen de yorum yaz