Google, iOS 6 Maps'e fena salladı

Apple'ın iOS 6 ile sunduğu haritalarla dalga geçenler kervanına şimdi de bu dev şirket katıldı!

Google, iOS 6 Maps'e fena salladı

Apple'ın yeni harita uygulaması, içindeki hatalar nedeniyle yerden yere vuruluyor. Nokia'nın ardından bu kez Google, sahibi olduğu Motorola ile Apple'ın haritalarını taşladı.

Motorola'nın resmi Facebook sayfasında şirketin yakında piyasaya sürmeye hazırlandığı Droid Razr M'deki Google Maps ile iPhone 5'in Maps uygulaması karşılaştırılıyor. Reklam, Apple'ın Maps uygulamasının sunduğu verilerin çok hatalı olabileceğini söylüyor. Facebook'daki gönderi, şu mesajı da içeriyor: "Manhattan'da 315 E 15 adresini mi arıyorsunuz? DROID RAZR M'deki Google Maps, sizi oraya götürür; Brooklyn'de #iKaybolmayın."

Apple'ın iOS 6 ile beraber Google Maps'i bırakarak kendi harita çözümünü sunmaya başladığını biliyorsunuz. Google'ın iOS 6 için bir harita uygulaması geliştirdiğine dair dedikodular var, ancak böyle bir uygulamanın App Store'a girişine Apple'ın izin verip vermeyeceği meçhul.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ios tabanlı bir işletim sistemi google geliyor chrome u iosa endeksliyor bi bakion safariyi kullanan yok :)) apple nekadar hızlı ve stabil bir işletim sistemi yapsada google onu kendi içinde bile haklıyor androidin tek suçu var rami çok fazla kullanıyor oda lag oluşturuyor ramida iki şeyden çok kullanıyor 1.işlemler 2 yere uğruyor ilki dalvik sonra flash tabanlı merkeze götürüyor iosda ise direkt merkez 2. olarak öncelik diye bişey yok arkada çalışan uygulamar herzmn çalışıyor kapatmak için ektra zaman sarf ediyorsun ama genede seviom bu androidi :)

sıka sıka izin verecek. sıradan bir geliştirici değil google ama apple engel koymayada çalışır

APPLE belkide bize haritaları ücretli verecektir kimbilir?

yandex kucağına atlayan apple elbetteki google ürünlerine izin vermeyecek

Apple haritası ile kesin kaybolursunuz... Alık Apple fanboylarına geçmiş olsun...

ios 6 daki arkadaş bul halen google maps ile çalışıyor :)

epil epilbakkala soksa ne olur, sokmasa?!! jailbreak ilahlari ve akilli kullanicilar, nereye ne sokacaklarini iyi bilirler

Ne yandex, nede İOS 6.0 işimi görmedi. Daha geçen gün elde bi hatadır güncellediğim i phone ye güvenip düğüne giderken kayboldum. Eskiden bilmem ne düğün salonu yazıp giderken şimdi yolu bulmak için adama anasının nikahını soran lafla üç boyutlu görünümlü görünümü hoş ama içi boş bir harita yazılımı koymuşlar. koymaz olsalardı da kaybolmayaydım. Yol sormaktan imanın gevredi. nerde o eski günler. Ben güncellediğim İOS da işime yarar bişey göremedim.

@26 Eyl 2012 17:35 Her zaman söylerim apple ürünleri "kuaförde saçlarını yaptırıp,boya badanası tamamlanmış süper çıtır kızlar gibi olan ama babasından izin alamayıp partiye katılamayan kızdır" yani dışı ne kadar güzel olsa da işi bitiremeyen bir cihazlar sinsilesidir

amele ötesi gugılın sonu yakında dandirik nokyadan dahada beter olacak haberi yok garibimin....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir