Google, iPhone X'i Bu Tasarımla Geçebilir mi?

Google'ın iPhone X'in karşısına çıkarmayı planladığı Pixel 2'nin tasarımı gerçekten böyleyse, bizce küçük bir sorun var demek!

  • Zeynel A. Öztürk
Galiba Birisi Google'a Yardım Etmeli!

Google yeni Pixel 2'leriyle henüz resmi olarak tanışmadık ancak cihazlar hakkında birçok şeyi biliyoruz. İki yeni telefonun benzer özelliklere sahip olacağı kesin, bunun yanında bir dizi eşsiz işlevle de karşılaşabiliriz.

Ancak tasarım konusunda iki telefonun aynı olduğunu söyleyemeyiz (ilk Pixel'lerde de durum böyleydi). Pixel 2 HTC tarafından üretilirken Pixel 2 XL, LG tarafından üretiliyor. Pixel 2'den geçtiğimiz günlerde gelen bir sızıntı ise bu telefonun XL'den daha çirkin göründüğünü söylüyor. Öyle ki iPhone X'in "çentiğinin" çirkin olduğunu düşünüyorsanız, Pixel 2'yi gördükten sonra iPhone X size güzel görünecek.


Yukarıdaki Pixel 2 ve Pixel 2 XL sızıntısı, Pixel 2'nin XL'nin yanında pek hoş görünmeyeceğini gösteriyor. 2017'nin üst seviye telefonlarının neredeyse tamamı, ön yüzü tamamen ekranla kaplarken Google, her nedense ön yüz hoparlörlerinin daha çok beğenileceğini düşünüyor.

Bu büyük hoparlörlere ek olarak Pixel 2'nin cam ve metalden oluşan çirkin arka kapaktan vazgeçmediğini de belirtelim. Telefonların hangilerinin daha güzel göründüğü elbette sübjektif bir konu ancak bu telefonlara baktıktan sonra açıkçası Pixel 2, göze biraz eski geliyor.

iPhone X
Galaxy S8
Xiaomi Mi Mix 2
V30

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

tercih meselesi tabii...

Samsung artık tahtı kaptı. Apple için de yavaş yavaş sona doğru ilerliyoruz gibi geliyor bana. Steve Jobs mezarında ters dönmüştür o tasarımları görünce. Ne iPhone X ne iPhone 8/8 Plus, ne yeni nesil MacBook, ne de iMac Pro kurtarır bunları. Tasarım olarak battılar. iOS 7 ve OS X Yosemite ile birlikte sinyaller verilmeye başlanmıştı zaten.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost