Google, ışıkları uzaktan yakmak peşinde!

Google aramayı bıraktı, şimdi de kafayı ampüle ve bazı eşyalara taktı! İşte devin son planı...

  • Zeynel A. Öztürk
Android ile ev eşyalarını uzaktan yönetebileceğiz!
Gerekli donanıma sahip LED ampüller, yıl sonunda ortaya çıkacak

Google, içinde ampüllerin, bulaşık makinelerinin ve termostatların bulunduğu ev aletlerini bir Android cihazı (veya bir PC) ile uzaktan denetlenmesine izin verecek yeni planlarını ortaya çıkardı.

Ürün yönetimi direktörü Hugo Barra, konu hakkında 'Evinizdeki tüm cihazları Android uygulamalarına bir bağlantı olarak görmenizi istiyoruz' diyor. Yeni teknoloji ile kullanıcılar cep telefonları veya PC'leri ile ışıkları açıp kapatabilecek, müzik setlerine müzik inidirip ev aletlerini çalıştırabilecek.

Ortaya çıkması muhtemel ilk ürün ise LED ampül. Lighting Sciences Group tarafından geliştirilen cihaz, entegre bir alıcıya sahip. Ampüllerin, yıl sonunda standart LED'lerle aynı fiyatlarda yurtdışında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

vay be :D ya şu virüsler: camaşir makinesine virus bulaşırsa da cok leke suyumu koyacaz :D

yani uzaktan kuandalı cep telefonu olmuş olacak ve böylece evde kumanda kavgası sona ererken, küçük çocuklar için büyük bir savaş başlayacak, çünki çizgi film izlemek istiyorlar ve kimse cep telefonlarını çocukların eline oyuncak etmek istemeyecektir.

saygılarrr.r.rrr

Akp ile iş birliği sandım :D

yapmadıkları bir akıllı ev işi kalmıştı onada el attılar hayırlısı

Google'ın ampülle ne işi var?

AK PARTİ ile kafa kafaya verip internetin geleceğini belirleyecekler...

Akşam olmuş yatağa uzanmışsınız bir belgesel izlerken uykuya dalmak istyorsunuz yada bir kitap okuyarak uyumak istiyorsunuz tam uykunuz gelmiş tlevizyonu ya da ışığı kaptmak istyeceksiniz sıcak yataktan çıkıp ışığı söndürmek yada televizyonu kapatmak için uzaktan kumandaya uzanmak uykunuzu kaçırabilir. Bular otomatik olarak kendisi kapansa güzel olmaz mı ?

Güzel haber umarim gelir zaten andorid telefonlar ampulleride acar kapariz artik havamiz olur. Siz hala elinizlemi kapiyonuz lambalari diye.

Gugıl , Gugıl , Gugılllll !!

Bu ampul fln hep kesilen vergi cezası nedeniyle yalakalık olsun diye yapılıyor (!) yemesinler bizi :)

Google iyice uçmuş :D

ben de sandım li nicolas teslanın uzaktaki ampulu yakma deneyine benzer bir şeyler yapacaklar sandım. Ampulu uzaktan hemde elektripe bağlı olmadan yaktı Nicolas toprağı bol olsun sayesiyle AC enerjiyi kullanıyoruz.

Bu Google insanları fişlemeyi kendine az görmüş, evin içine de sızmayı istiyor. Zamanında microsoft pc den bilgileri çalıyor diye, google yi sevdik ama google microdan beter çıktı. yahu micro yine pc den bişeyler çalıyordu, google her yere girmeye çalışıyor. kendi arama motoru, kendi tarayıcısı, kendi ağı, kendi telefonu derken her yere sızacak anlaşılan. Birileri artık şu şirketi durdursun.

Microsoft olmasa bu BSA kime rapor yapacak merak ediyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play