Google korsanı nasıl bitirecek?

Sabit diskte korsan müzik, film ve benzeri medya saklama devrini nasıl bitirecekler? İşte cevabı...

  • Ali Güngör

İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu korsan mı değil mi aldırmadan bilgisayarlarına müzik indiriyor. Sadece müzik de değil, filmler ve diğer eğlence, kültür ürünleri de internet üzerinden kontrolsüzce paylaşılabiliyor.

Ancak Apple iTunes gibi hizmetler de parça başı ücretlendirme ile pahalı basılı CD müziğe iyi bir alternatif sunarak çok başarılı olabiliyor. Kalite ve standardizasyon, bütün müziklere tek bir yerden ulaşabilmek tüketicilere çekici geliyor.

Şimdi sıra Google'da! Henüz kesinleşmese de Google'ın üzerine çalıştığı bir müzik hizmeti olduğu biliniyor. İki mesele var, biri hukuki, diğeri ise uzun vade planlar. Ancak bunlar halledildiğinde ortaya bulut bilgi işlem üzerinden sunulan bir medya hizmeti gelecek. Yani kullanıcılarsabit diskte medya depolamayacak, internet üzerinden erişecek. Bu da Google'ın Chrome OS'ta istediği gelecek vizyonuna birebir uyuyor.

CHIP Online'ın yorumu:
Google gibi bir arama devinin bu ile girişmesi pek çok şeyi kökten değiştirecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Google önce türkiyede ofis açsın vergi versin.

tabi eline yüzüne bulaştırmazsa

pek mantıklı gelmedi yapsın bakalım ne olacak?

Her zaman internete bağlı mı dolaşılacak, mp3 playerlara ne yüklenecek? Tümüyle korsana çare değil :)

Korsanı bitirmede samimi olsalar kısa sürede bitirebilirler.Ama çeşitli nedenlerden dolayı bitirmek istemiyorlar.Çok uzun yıllar önce derginizde, Chip'te bir makale okumuştum.Orada Intel'in üretecek olduğu çiplere ve de dolayısı ile bu chiplerin takılı olacakları tüm anakartlarda, sistemde olası korsan yazılımı belirleme ve bunu bir merkeze iletme özelliğini katmayı düşündüklerini okumuştum. Sonuç ne oldu; hava-civa mı, yoksa çoktan yaptılar da bizlere haber mi vermediler....???

hikaye bence

iyi de haber başlıkta farklı lanse ediliyor! manipülasyon var

Böyle bir durumda internet biter,bilgisayar satışları % 80 azalır,Tüketiciler başka eğlence alanı bulurlar,internet demek,indirmek demek,insanların müzik,edebiyat,sinema,okuma kültürü gelişti,daha aklı başında düşünenler çoğaldı,vatandaş kolayca dolduruşa gelmiyor artık
normal şartlarda,parası olan zaten alıyor,bunlara ulaşamayan,on milyonlar,yükleme yapıyor,vatandaşını düşünen devletler,yüklemeyi görmezden gelirler,okul gibi oldu internet

Başlık insanları yanlış yönlendiriyor. Google zaten tüm pc kullanıcılarını chrome os a çekmek gibi veya her alandaki kullanıcıları kendine çekmek gibi bir hedefi yok. İşlerini sürekli internete bağlı olarak internet üzerinden gerçekleştiren ve ofis çalışanları için tasarlanan bir işletim sistemi chrome os. Bu yüzden korsanı bitirmek için bu kadarının yetmeyeceğini bilen google böyle büyük bir şey planlamaz gibi geliyor bana. planlasa bile ap açık söylemez bunu.

korsan bitmez

Google korsanı Türkiye'ye ödediği vergi kadar bitirebilir!

Kendisi korsan çalışıyor zaten... Amaç Apple'ın yaptığı gibi müzik sektörüne de el atıp para para para kazanmak...

aylık sabit ücret alsınlar film müzik oyun indirme v.s firmalar ve şarkıcılar internet salıyacılarla anlaşsınlar aylık 10 tl istediğin oyunu yükle 10 tl şarkı yükle 10 tl sinema yükleme gibi seçenekleri koysunlar.gidipte bir insan bir filme 40 tl vermez.

Bulut bilgi işlemden veriler bilgisayarımıza geliyorsa bunu bilgisayara indirebiliriz de demektir, yani bunun için çıkacak programlar yardımıyla bilgisayara indirebiliriz bence.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play