Google, Latitude'u Ağustos'ta kapatıyor!

Google, biz henüz Reader şokunu atlatamadan, sevilen bir hizmetini daha tarihe gömüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, Latitude'u Ağustos'ta kapatıyor!

Google'ın konumunuzu harita üzerinde paylaşmanıza izin veren mobil uygulaması Latitude, 9 Ağustos 2013 itibariyle emekliye ayrılacak.

Google destek sayfasında yapılan duyuruya göre hizmetin kapanmasıyla beraber Latitude'un iPhone ve Android'deki mobil uygulamaları, Latitude API'sı ve maps.google.com/latitude web sitesi hizmet vermeyi durduracak. Hizmetin mevcut kullanıcıları, konum geçmişlerine bu adresten ulaşabilecekler ancak arkadaş listeleri silinecek.

Google, Latitude'a alternatif hizmetler olarak Google+'ı, Konum Raporlama işlevini veya Konum Geçmişi işlevini kullanmamızı öneriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ne işe yaradığını çözemediğimiz bir uygulamaydı zaten

hiç kullanmamıştım, fark yapmadı

yazık oldu. evini bilmediğin bir arkadaşından konum bilgisi isteyince elinle koymuş gibi buluyordun. çok kullandığım bir özellikti. neden kapatıyorlar acaba?

Mükemmel bir uygulamadır, Örneğin bir arkadaşım açıyor latitude'yi ben direk onun olduğu yeri görebiliyorum ;) bu sayede nokta atışı yer tarifi alıyorsun ;)

Bir iki kere kullanmıştım. Google iyice mezar oldu.

Yanlış politika

Bir işi yapmak için bir çok alternatif varsa büyük firmaları seçerim ki ileride para kazanmıyor veya hevesimizi aldık diye kapanmasın. Google maalesef verdiği hizmetlerin arkasında durmuyor. Bu da ileriye dönük google alt yapısı üzerine zahmetli ve ciddi işler kurulamayacağını gösteriyor. Google yanlış politika izliyor. Bu imajı silmek için hizmetlerin en azından 10 yıl arkasında duracağına söz vermesi lazım.

kapatsin kapatsin belki yükü hafifler sistemin birde mevcutta yüklü uygulamalar nasıl silinecek telefondan

arama motoru hizmetini de kapatacakmış :p

google hizmetleri kapatmıyor onun yerine birleştiriyor. böylece plus ı da güçlendirmiş oluyor

Yeni Google Maps güncellemesiyle telefondaki menümden bir uygulama daha eksildi, iyi oldu :D

Latitude cok tutmadi bence

Artık çocuk oyuncağına döndü. Buğün bir program yaz paraya dönüştüreme üstelik tutulsun. İçini.kemirsin dursun sonunda kaldır.

Kapatilmamasi gereken tek uygulaydi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play