Google, Mağazasından Akıllı Saatleri Kaldırdı!

Google, çevrimiçi mağazasından sessizce akıllı saatleri kaldırdı!

Google, mağazasından akıllı saatleri kaldırdı!

Çarşamba günü gerçekleştirdiği büyük etkinliğinde Google, bir yığın yeni donanım tanıttı: İki telefon, bir laptop, iki yeni akıllı hoparlör ve kablosuz kulaklıklar.

Google'ın en son büyük giyilebilir cihaz platformu Android Wear 2 hâlâ yeni sayılır ama buna rağmen yeni akıllı saatler şüpheli şekilde etkinlikte görünmediler. Sadece bu da değil, 9to5Google'ın keşfettiğine göre saatler kategorisi çevrimiçi mağazadan tamamen kaldırılmış.

Yeni Google Store'da şu an sadece şu kategoriler bulunuyor: Telefonlar, Ev & Eğlence, Laptoplar & Tabletler, Sanal Gerçeklik ve Aparatları.

Bu kategoriler öncekine göre kesinlikle daha mantıklı, çünkü Connected Home ve Streaming Devices için ayrı kategoriler vardı, ama "Saatler" (Watches) kategorisi sadece yeniden düzenlenmemiş, tamamen ortadan kaldırılmış.

Sonradan gelen bir habere göre ise bunun büyük ihtimalle Google Store'un sadece birinci parti (Google markalı) ürünler için olan bir yere dönüşme süreciyle ilgili olabileceği ortaya çıktı. Perşembe günü, durumun bu olduğunu Google'dan Hoi Lam doğruladı. LG akıllı saatler de dahil olmak üzere üçüncü parti ürünler kaldırılmış. Ama Google hâlâ Wear için yatırım yapmaya devam ediyor. Yine de, Google Store'daki saatler kategorisinin gitmesi firmanın saatleri telefonlardan ve akıllı hoparlörlerden daha aşağı gördüğü hissini uyandırıyor.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

2 sene önce öngürüde bulunup akıllı saatlerin piyasada tutmayacağını belirtmiştim epey kontra tepki toplamıştım. Bunlar en fazla mağazada rafta yerini alır meraklısı para bayılır, saman alevi efekti ile üreten bir defalık vurgun yapar hepsi bu olur demiştim. Olacağı buydu! Saat isteyen nitelikli sırf bu işlevi gören markalı kronograflı iyi bir kaliteli saat takar saate ikinci bir işlev yüklenir mi evet fakat kullanıcı diğer multi medya aletlerin yaptığı birçok işlevi bunda verimli yapamaz!!!!!!

@07 Ekim 2017 14:05 evet muhteşem bir öngörü terikler kardeşim bir akıllı saat 1500 2000 tl o saate kim para verebilir

@08 Ekim 2017 09:52 Eyvallah, beni mahcup ettiniz teşekkürler. Her aklı başında bireyin görevi; çılgın tüketici toplumun yaratılmasına engel olmaktır karınca kararınca. İhtiyacımız olan şeyin tercihini akıllıca yapalım, biz o dövizleri kazanabilmek için onlara tır dolusu yaş sebze meyve satıyoruz onlar bize 3 adet beş para etmez saat! Katma değeri yüksek ürün üretelim satalım onlardan da gerçekten ihtiyaç duyduklarımızı alalım, sonra dövünüyoruz Emperyal güçler burada at koşturuyo diye!

Akıllı saatler nereye gitti? Parasını ödeyenlerin parası çöpe gitti bu saatlerde sanal Mezarlıkta hak ettikleri yeri aldı. Bu saçmalığa para ödeyenler en fazla 1-2 hafta sonra derin pişmanlık duyacaklardır. Paranızı daha akıllıca kullanım amacınıza uygun aletlere verin.

Teknolojiyi takip etmeme rağmen akıllı saat fikri hiç kafama yatmadı o yüzden hiç ne diye bakmadım bile.

sağ alt ikinci çekmeceye atmıştım benimkini pilini söküp...

@confickerbelasi Gençlik böyle birşey işte, heves edip kanıp alıyorsunuz, o para kolay kazanılmıyor, geçmiş olsun güzel kardeşim. Rasyonel gerçekten ihtiyaç duyup ve verimli kullanacağınız ürünleri alın. Bu ülkede alınteri göznuru ile parayı hiçbirimiz kolay kazanamıyoruz. Kapitalizmin para tuzaklarına kanmayalım!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir