Google Maps 50 milyon kere indirildi!

Google'ın haritalarından etkileyici bir haber daha geldi: İşte Google Maps'in son marifeti...

  • Gökay Özbudak
Google Maps 50 milyonu aştı!
Yer tarifinde oldukça başarılı...

Google'ın 50 milyon indirilme sayısına ulaşan ilk mobil uygulaması, arama devinin GPS özellikleri bulunduran Google Maps aracı oldu. Tüm Android cihazlarda bulunan bu uygulamanın 50 milyon barajını aşması şaşırtıcı değil ancak asıl önemli olan kullanıcıların bu uygulamadan çokça faydalanmaları.

2008'de Android'le beraber piyasaya çıktığında Android cihazlar için Google Maps'in, sokak seviyesinde bulunduğunuz yeri gerçek zamanlı olarak kullanıcıya ulaştırması ve GPS cihazları gibi özellikleri barındırması uygulamayı oldukça kullanılabilir kıldı. Android kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelen uygulama, bir bar ya da restoran gibi yerleri bulmak için bile kullanılır oldu.

Her Android telefonda bir tane olduğunu düşünürsek 50 milyon sayısı kulağa çok fazla gelmiyor olabilir ancak uygulamanın işlevselliği kullanıcıyı memnun etmeye yetiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iphone da da var ve diğer navigasyonlardan çok çok daha doğru yerleri gösteriyor bazen igo my way var o bile şaşırıyor ama google maps te hiç yanılma olmuyor.tek kötü yani internet ile kullanılması internet olmadan gps ile çalışsa diğerleri gibi çok daha fazla kullanılacak umarız gps ile de çalışmaya izin verirler

Tebrik ederim çok iyi

Nokia x6 telefonumda da kullanıyorum Androiddeki özellikleri nasıldır bilemem ama symbian da ovi mapsi döver :)

50 milyon mutlu kullanıcı daha ne olsun
bir geliştirici daha ne isteyebilir ki

html5 ile gelen konum özelliğini google maps te açtığımda mevcut konumumu tam olarak gösteriyor. sistem tam oturmadığı için herkesinkini tam göstermez

Google maps in her şeyi kullanışlı. Kendini aştı artık google :D

bi arkadaş 50 milyon mutlu kullanıcı demiş çok dogru 50 milyon mutlu kullanıcıdan mutlu olmayıp daha da geliştirmeye çalışan google cidden brawo :-)

ovi maps fark atıyor. kullanan bilir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play