Google Maps'den gizlenen 18 yer!

Goodle Maps'te neredeyse her yeri görebilirsiniz ama sansürlenen bu 18 yeri görmeniz mümkün değil!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Maps'den gizlenen 18 yer!
Yerlerden bazıları piksellenerek veya bulanıklaştırarak bazıları ise yeşile boyanarak gizlenmiş...

Google, her zaman açık bir politikaya sahip olmaya çalışsa da Google Maps'de olduğu gibi bunu bazen başaramayabiliyor. Google Maps'de sansürlenen birçok yer mevcut, ancak bunların üzerinde 'Sansürlendi' gibi bir not olmadığından bulmak oldukça zor.

Google Maps'in gerçekten sansürlenmeye ihtiyacı olup olmadığı ise başka bir konu. Zira bilginin son derece açık ve ortak olduğu, kimsenin karanlıkta kalmaktan hoşlanmadığı bir zamanda Google Maps'in ve diğer uydu fotoğraflarının saklanıp saklanmaması bir tartışma konusu olabilir. Hava üsleri ve diğer askeri bölgeler, ulusal güvenlik için önemli ancak sanırız gizli projlerin dışarda beklememesi gerekiyor.

Google Maps'de görmemize izin verilmeyen 18 yer galerimizde! Tıklayın!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bende benim evi sansürledim, borçlular gelip bulamasınlar diye...

Herkes alacaklilardan kacar, sende borclulardan mi kaciyorsun :D

Yıllardır Google Earth'de Grönland'da siyah bant ile gizlenen bir yer var. Koordinatları 69 derece kuzey, 42 derece batıda. Birde onun yaklaşık 190 kilometre kuzey doğusunda yaklaşık 80 kilometrelik sarımsı renkte bir oluşum var.

İsrail i sansürlesinler

türkiyedede birçok askeri alan sansürlü sanki havadan bakınca içerisi görünüyor. ya da anaşitler googler mapı kullanacaklar. veyahut sansürlenen yerin kordinatı belli zaten.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play