Google Maps'e bir ABD kasabasından yasak

Minnesota'lılar Google Maps'ın cadde görüntüsü veren Street View uygulamasından çıkarttırdılar.

Minneapolis'in kuzey doğusunda yer alan North Oaks kasabası Google'ın Google Maps uygulamasında cadde seviyesinde fotoğraf görüntüleri gösteren Street View seçeneğinde yer almak istemediğini belirtti. Yapılan şikayet üzerinde Google bu görüntüleri sisteminden çıkarttı.

North Oaks kasabasının özelliği yollarının özel mülk olması. Yani devlet tarafından değil şehirde yaşayanlar tarafından yaptırılıyor ve bakımı gerçekleştiriliyor. Bu yüzden, kasaba belediyesi Google'a "özel mülkün izinsiz resmini çektiği" gerekçesi ile başvurduğundan Google görüntüleri Google Maps'den çıkartmak zorunda kaldı.

Google'ın fotoğraflı cadde görüntüsü veren Street View uygulaması daha önce de şikâyetlere neden olmuş, fotoğrafta özel mülkleri veya yüzleri görülen Amerikalılar Google'a dava açmaya kalkmıştı. Firma bu yüzden şikayetleri çok çabuk dikkate alıyor ve şikayet edilen resimleri hemen sistemden çıkartıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

senin kasaban görünse ne olur görünmese ne olur bu da işte bi çeşit kendini bi halt zannetme yöntemi.. Başları arşa değdi mi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir