Google Maps'in bisiklet navigasyonu genişledi

Google Maps'te sadece belirli bölgelere olarak sunulan bu özel işlev, büyük bir alana daha sunuldu!

Google Maps'in bisiklet navigasyonu genişledi!

Avrupalı bisikletçiler için yaz ayları, spor için yılın en uygun dönemi. Bisikletinden ayrılmayanları düşünen Google ise 6 yeni Avrupa ülkesine daha bisiklet navigasyonu özelliğini ekledi. Türkiye'nin adı ise henüz bisiklet navigasyonu ile anılmıyor.

Bisiklet üzerinde pedal çevirirken Google Maps'i kullanabilecek yeni ülkeler Fransa, İrlanda, Almanya, Lihtenştayn, Lüksemburg ve Polonya olacak. Bisiklet navigasyonu, sporcuları trafiğin sıkıştığı yerlerden kurtarmayı ve bisiklete uygun yollar sunmayı amaçlıyor. Gitmek istediğiniz hedefe varacağınız tahmini saat, bir dizi karmaşık değişkenler yoluyla hesaplanıyor. Bu değişkenler arasında yolun türü, arazinin türü, dönüşler ve fazlası var. İşlev, dilerseniz kulaklıklarınız yoluyla size gitmeniz gereken yolu sesli olarak söyleyebiliyor.

Bisikletler için yol tarifi işlevi, geçen sene Temmuz ayında Avrupa'ya genişletilmiş, Avusturya, Avustralya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İngiltere, Norveç ve fazlası vardı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Türkiye ne zaman olucak?

@29 May 2013 11:20 Türkiyede bisiklet yolu nerede var afedersin de ?

Hele bir panorama ve ve navigasyon gelsin Türkiye için, ondan sonra.

türkiye yok :(

Googledan nefret ederim ama turkiyede bisiklet yolları bile yok neden Türkiye'yi dahil etsinler ki..

@29 Mayıs 2013 12:08 Neden gerekli olsun ki? yolların sağ şeridi zaten bisikletlilerin ve ayrıca diğer illeri bilmiyorum ama Konya'da büyük bir bisiklet yolu ağı bulunmakta şu an.

fiyuuvvvvv olağanüstü bir değişiklik helal valla :))

Türkiye'de bisiklet kullanma alışkanlığı diye bi şey olmadığı için doğal. Almanya'da bisiklet kullanan çok ve böyle bir özellik getirilmesi iyi olmuş gerçekten.

normal navigasyon gelsin önce.

Bunlar birgün dünya denen gezegende türkiye diye bi yer olduğunu keşfedecekler ama sanırım o zamanda çok geç olacak bunların kafasına dank edene kadar nokia alır başını gider donanım olarak en üst seviyeye çıkarsa windows ve mağaza gelişirse google da böyle yerinde saymaya devam ederse android tarihte değişik bi anı olarak kalır ahanda buraya yazdım

Örneğin Kayseri'de bisiklet yolları mevcut. Ayrıca Türkiye için navigasyon bile yok.

Okuduğunu yanlış anlayanlar var orada sadece bisiklet yolunun olduğu yolları tarif etmiyor genel olarak arabanında olduğu yerler var o nedenle trafik sıkıştığı anda bisikletlilere başka alternatif yollar sunuyor. Türkiye'ye gelmemesinin nedeni bisiklet yolları değil zaten bisiklet yolu bir yere kadar gidiyor zaten sonra ister istemez araç trafiğine giriyorsunuz, evden işe giden kaç insan gördünüz koca Türkiye'de.Gelmemesi anormal değil ama 2-3 seneye Türkiye'ye gelir diye düşünüyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir