Google Maps'te gezmek kolaylaşıyor

Google'ın Maps servisi için aldığı yeni patent ile haritalar üzerinde gezinmek artık daha da kolay.

  • Ümit Öncel
Google Maps'te gezmek kolaylaşıyor
Google Maps'in yeni navigasyonu bu görüntüdekine benzeyecek

Google'ın en popüler servislerinden biri olarak kabul edilen Google Maps, kullanıcıların kolaylıkla dünya üzerindeki herhangi bir noktayı uydu görüntüleri yardımıyla detaylı bir şekilde incelemesine olanak sağlıyor. Street View ise Google Maps üzerinde merak ettiğiniz bölgelerin sokak görüntüleri sizlere sunuyor.

Google Maps'in kullanıcı sayısı her geçen gün artarken Google da, bu servis için geliştirmelerini sürdürüyor. Diğer rakiplerinin online haritalar konusunda attıkları adımları da yakından takip eden Google, bu konuda bir numara olmayı sürdürebilmek için yeni geliştirdiği özellikleri patent ile korumaya almayı tercih ediyor.

Google'ın Maps için başvurusu yaptığı son patent ise navigasyonla ilgili. Kullanıcıların haritaları gezebilmek için daha pratik ve daha az yer kaplayan bir navigasyon paneline sahip olmalarını hedefleyen bu yeni patent başvurusunun ne zaman kullanıma başlayacağı ise bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

internetin ne olduğunu bilmeyen kurumlarla, anlamsız domain ve ip bloke eden mahkeme kararlarıyla uğraştığımız sürece google gibi uygulamaları kullanmamız imkansız...

Google Maps'i kullanabilen varsa yeni gezinmesini de dener... Saçmalamakta son seviyeye ulaşmış bilişim kurumlarımız sayesinde artık bu kadar gerekli ve yararlı bir hizmetten bile tam olarak yararlanamıyoruz. Uydu görüntülerini gösteremiyor artık. Düşünüyorum da acaba kullanıcılar hep beraber internet servis sağlayıcılarına eksik hizmetten ötürü dava açsa sonucu ne olur? Sayın CHIP yetkilileri, biraz da bu gibi konularda öncü olmanızı dilerim. İnternet için her ay onlarca lira ödüyoruz fakat yararlanmak istediğimiz siteler üfürükten sebeplerden ötürü yasaklanıyor. O zaman satmayın kardeşim internet! Ben kısıtlı sitelere girebiliyorsam o zaman fiyatları da "kısıtlayalım" ne iyi olur değil mi?! Niye 50TL ödeyeyim sözüm ona "sınırsız" için. Her tarafta sınır var, ben de 20TL ödeyeyim o zaman hadi bakalım! Vermediğiniz hizmet için bizden para alıyorsunuz. YETER ARTIK!

Herkes bu siteye destek olsun arkadaşlar: http://www.fiilitekelesonverelim.org/ Ben 3 yere de eposta attım ama o kadar teknolojikler ki posta kotaları dolduğu için ikisine iletilemeyerek geri döndü.

Google mapste haritalar yüklenmıyor ip ler yasaklanmış. Gezemiyoruz ki bir aydır. Geliştirse bize ne. :D

çeşitli dnslerle girilebiliyor :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play