Google Maps'e daha fazla reklam geliyor...

Eğer yolunuzu bulmak için Google Maps'i kullanıyorsanız, yakında sizi bu yeni özellik karşılayacak!

Google Maps'e daha fazla reklam geliyor...

Eğer bu yaz otomobilinizle yola çıkmayı ve Google Maps'i kullanmayı planlıyorsanız, bir mağazada durmanızı isteyenler sadece yanınızdaki kişiler olmayabilir.

İnternet devi Google Maps üzerinde markaların reklamlarını yapmaları için yeni yöntemler duyurdu. Bu yeniliklerden biri de, gezinti özelliği ile yol tarifi alırken, bir mağazanın yakınına geldiğinizde haritanın alt tarafında ortaya çıkan bir reklam ve "Duraklama Ekle" seçeneği olarak dikkat çekiyor.

Bu değişimler, Google'ın bir milyarın üzerinde kullanıcısı olan Google Maps'den daha fazla para kazanma çabasının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. I/O konferansında CEO Sundar Pichai, Google'ın geleceği için planını açıklamış ve siz arabadayken restoranları bulmaktan, evinizde otururken izleyecek filmleri bulmaya kadar hayatın her noktasına dokunan bir Google öngördüğünü belirtmekteydi. Google Maps de bunun büyük bir parçasını oluşturmakta.

Ayrıca Google, arama motorunda her yıl trilyonlarca arama yapıldığını ve bunların yarısından fazlasının telefonlar ve tabletlerden yapıldığını söylemekte. Bu mobil aramaların da yaklaşık olarak üçte biri, konumlar ile alakalı.

Bir diğer yeni özellik ise, örneğin yakındaki elektronik mağazalarını aradığınızda ortaya çıkan bir "desteklenen nokta" olacak. Bu nokta, Maps üzerinde herhangi bir şey aradığınızda ortaya çıkan işaretler gibi gözükecek ancak firmanın logosuna sahip olacak. Firmanın söylediğine göre, bu desteklenen işaretleri kapatmak için şu anda bir seçenek bulunmuyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bir o kalmıştı onu da bozdu yakında google çeviri ve Google fotoğraflara birde blogger a reklam gelir.

@26 Mayıs 2016 17:17 haberin içeriğini okumadan boş boş yorum yapma aslında güzel olur yol üstünde olan etkinliklerden haberdar olmak iyi bir şey

arkadaşlar, google insanlarla dalga geçmek için mi bulanık haritaları mobil cihazlar için düzeltmiyor defalarca şikayet yazdım yüzlerce insan da aynı dertten muzdarip yani insanın bilerek isteyerek ona dokunmaması gerekir böyle bir saçmalığın hala devam edebilmesi için google maps programı benim android ve ios telefonlarımda hibrid modda haritaları bulanık gösteriyor yakınlaştırdığımda sizde de öyle mi?

@26 Mayıs 2016 23:46 hayır gayet net araç plakaları bile belli

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir