Google Maps'e daha temiz bir görünüm ve yeni işlevler!

Google, popüler harita hizmetinin görünümünü sadeleştirirken, onu yeni "sosyal" bir işlevle zenginleştirdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Maps'e daha temiz bir görünüm

Google Maps son güncellemesiyle yakınınızdaki yerleri bulmayı daha eğlenceli bir hale getirdi.

Haritaları daha okunur ve temiz hale getirmeyi amaçlayan güncellemeyle Google, çok gerekli olmayan görsel öğeleri ortadan kaldırıyor. Örneğin cadde çizgileri artık gösterilmezken yazılar önce çıkıyor ve daha kolay okunuyor. Bu arada kullanılan yeni renk teması, temiz görünüme katkıda bulunuyor, insan yapımı yerlerle doğal alanları hızla ayırt etmenizi, hastane ve okul gibi yapıları daha kolay fark etmenizi sağlıyor.

Yeni "ilgi alanları" (Areas of Interest) işlevi ise yalnızca haritaya bakarak etrafınızdaki etkinliklerden haberdar olmanızı sağlıyor. Turuncuyla renklendirilen bu genel alanlara yakınlaşarak daha fazla bilgi edinebiliyorsunuz. Bu alanlar, restoran, bar, mağaza gibi insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde otomatik olarak belirleniyor. Yenilik, bir araya gelip eğlenmek isteyenler için eğlenceli bir işlev olacak gibi görünüyor.

Güncellemeler, önümüzdeki günlerde Google Maps'in tüm sürümleri için sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bana göre Google navigasyon olsun, diğer her türlü map konusunda Apple veya Yandex'e göre hep bir adım öndeydi. Bu güncelleme ile birlikte eğer Zomato veya Foursquare gibi harita tabanlı sosyal uygulama olursa o zaman tahtı yerinden sallar.

Sen de yorum yaz