Google Maps'e güvendiler, yanlış evi yıktılar

Google Maps'in küçük gibi görünen bir hatası, bakın nasıl büyük bir yanlışa yol açtı...

  • Levent Öztürk
Google Maps'e fazla güvenince...

Teksaslı yıkım firması Billy L. Nabors Demolition'ın sloganı her şeyi açıklamak için yeterli olabilir: "Dünya'yı yıkabiliriz."

WFAA-TV'nin haberine göre bu firma, Rowlett, Teksas'ta, 7601 ve 7603 Cousteau Caddesi'ndeki fırtına hasarlı dubleks bir binayı yıkmak için gönderilmişti. Ancak, bir şekilde, yıkım ekibi bir blok ötede bulunan 7601 ve 7603 Calypso Caddesi'ndeki bir başka fırtına hasarlı dubleks binayı yıkarak küçük bir skandala imza attı.

Dubleksin yarısının sahibi Lindsay Diaz, WFAA'ya yaptığı açıklamada evine gittiği sırada yıkılmış olduğunu gördüğünü söyledi. Böyle bir hatanın nasıl yapılmış olabileceğini sorgulayan Diaz'ın ise bir cevabı var gibi gözüküyor: Google Maps'e fazla güvenerek... Ancak, Google'ın bile olsalar, haritalar mükemmel olmayabiliyor.

Diaz'ın WFAA'ya söylediğine göre bir Nabors üyesi tarafından kendisine, Google Maps ekran görüntüsü gönderilmişti ve bu görüntüde, Cousteau Caddesi için yol tarifi Diaz'ın evini göstermekteydi. Google, bu hatayı düzelttiğini doğrulamış durumda.

Billy L. Nabors henüz bir yorum yapmış değil. Ancak firmanın CEO'su George Gomez, Perşembe günü WFAA ile yaptığı konuşmada dikkat çekici bir şekilde, firmasının hatasının "çok önemli olmadığını" söylemekteydi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google , tabi ki sütten çıkmış ak kaşık gibi tertemiz...

İnsan bir sokak tabelasını kontrol eder. Bu nasıl iş yapmaktır?

yıkım şirketi düzgün kontrol etse sorunu yaşamazlardı...

Ellerinde yıkacakları evin adresi zaten kağıtta yazılı var iken, internete girip Google Maps`ten evin yerini bulmak gibi gereksiz yere ekstra uğraş sarf etmek mi!? Reklam! Hemde en barizinden! Böyle reklamları biz Apple sayesinde çok gördük! Reklamın iyisi kötüsü olmaz kafasında hazırlanmış sahte senaryolu reklam.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost