Google Maps'e yeni çevrimdışı yetenekleri!

Google''ın Maps uygulaması, yeni güncelleme ile birlikte önemli özelliklere kavuştu!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Maps'e yeni çevrimdışı yetenekleri!

Google Maps'in Android sürümü, çevrimiçi haritalarda arama ve yol tarifi işlevleriyle güncellendi. 9.17 sürümüne ulaşan popüler harita uygulaması, internetin ulaşamadığı yerlere haritaları götürmeye odaklanıyor.

Google Maps'in kullanımı genel olarak kolay olsa da haritaları indirmek için biraz uğraşıyorsunuz. Here Maps gibi tüm şehirleri bir defada indirmek yerine, Google Maps'te öncelikle arama yapmanız ve bölgeye odaklanmanız gerekiyor ve indirebildiğiniz alan, çok daha küçük. Google Maps'in geliştirilmesi gereken bir diğer nokta, indirdiğiniz bölgeler güncellendiğinde size yenilikleri almanız için uyarı göstermemesi.

Ancak yeni sürüm, internet bağlantısı olmadan da çevrimdışı haritalarınız üzerinden yol tarifi yapabiliyor. Eskiden yalnızca bakabildiğiniz çevrimdışı haritalarda şimdi yol tarifi alabiliyor, arama yapabiliyor ve yerler hakkında faydalı bilgiler edinebiliyorsunuz.

Android'deki Google Maps'e kademeli olarak sunulan güncelleme, Google'a göre yakında iOS'a da sunulacak. Firma, yolumuzu bulmayı kolaylaştıracak başka çevrimdışı işlevlerin de sunulacağının sözünü veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Here hepsinin en iyisi ve ucretsiz !

@11 Kasım 2015 11:00 Sanki Google Maps paralıymış gibi kafaya bak...

Sesli arama ve yönlendirme işlevi gelir umarım

Google Maps efsanedir. Çevrimiçi özelliği de geldiğine göre artık tek eksik Sesli navigasyon kaldı. Sesli yönlendirme de eklenirse rakipsiz olacak. O zaman ne yandex kalır ne de here... Herkes Google Maps kullanır.

Yandex te guzel tavsiye ederim ama cevrimdisi ozelligi yok

Vay be!Bu haberi okuyunca çok ama çok şaşırdım.Yaklaşık 1 ay önce Google Maps'ten Google'a "lütfen çevrimdışı kullanım da olsun.Rakiplerinizde var böyle büyük bir firmanın haritalarında niye yok?" yazarak geri bildirim gönderdim.Dikkate alacaklarını sanmıyordum ama tam da istediğimi yapmışlar.Şaşırttın beni Google helal olsun sana!Bu arada arkadaşlar uygulamalara geri bildirim göndermeyi sakın ihmal etmeyin bu geliştiricinin fikrini değiştirebilir.Bakın google bile söze geldi :)

Here maps te yıllardır var bu. Hemde uğraşmadan kolayca indirebiliyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play