Google Maps'te çok yaklaşırsanız ne olur?

Kafasız insanlar, iki kafalı köpekler... Maps'ten toplanan bu acayip görüntüler, sizi de güldürecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Maps'te çok yaklaşırsanız ne olur?

Google Maps'teki görüntülere çok fazla yaklaştığınızda ortaya eğlenceli görüntüler çıkabiliyor. Dijital sanatçı Kyle F. Williams'ın koleksiyonu, bu ilginç kareleri bir araya getirdi.

Kullanıcılar tarafından yüklenen panoramalara, normalde düzgün görünse de yaklaştığınızda oldukça farklı görünebiliyor. Öyle ki havada uçan kollara, kafasız adamlara, iki kafalı köpeklere ve kalçasında iPhone saklayan bir kadına rastlamanız mümkün.

İşte Google Maps'te rastlayabileceğiniz garip karelerden sadece bazıları:

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Mapsi plajda ciplak kadin rontgenleme amaciyla kulkanmak istedigi asikar. Sonra yok sunu buldu yok bunu hikaye

Hiç komik bulmadım. 360 derece bir kamera ile yolları binaları ve güzergahları taramışlar malumunuz insanların yüzlerini ve plakaları ya mozaiklemeleri yada istek üzerine tamamen silmeleri tanınmaz hale getirmeleri gerekiyor. Photoshopla üzerinde çalışırken basit hatalar olmuş. Google Maps hizmetini önemsiyorum kim ne derse desin...

@19 Şubat 2016 09:21 Buradaki fotoların kaynağı Google'ın gezici aracı değil bizzat kullanıcıların telefonlarıyla çektikleri fotoğraf küreleri (photosphere). Hem arabanın ne işi var plajda :/

@21 Şubat 2016 23:52 Adı üstünde Maps yani Harita oryantasyon ile aradığın yeri ve güzergahı bulacaksın, orada bulunan bir plajdaki baldırı çıplak kız veya 2 başlı köpek gibi hatalardan size ne?! Onlar olunca aradığın yer yanlış mı çıkıyor? Sizler hayatta dört dörtlük müsünüz? Ben verilen hizmetin kalitesine bakarım Maps başarılı ve faydalı bir hizmet, yol üstündeki canlı cansız cisimler beni ilgilendirmiyor onları değil gideceğim veya merak ettiğim yere bakıyorum!!

@21 Şubat 2016 23:52 8 adet foto var plajda araba nerede? Fantezinizi fazla zorlamışsınız! Kendiniz yazmışsınız kullanıcıların gönderdiği fotolar, bu muziplikleri bilerek veya bilmeyerek yaptılırsa bunda Maps'ın suçu ne? Wikipedia da kullanıcılar tarafından geliştiriliyor üye olunarak konu ile alakası olmayan çok absürd şeylere tanık oldum. Bu basit hataları ciddiye almayalım hayatta daha büyük sorunlar var..

Önemsenecek hiçbir tarafı yok.

@21 Şubat 2016 22:10 öyle ise niye zahmete katlanıp beyin hücrelerini yorup vaka hakkında düşünerek bir yorum yazdın diye adama sorarlar. Maps kullanana, ihtiyaç duyana faydalı önemli bir uygulamadır. Hiç ihtiyaç duymayan da elbette kaale almayacaktır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play