Google+ mobil uygulamalarına büyük güncelleme

Google+, belki de bugüne dek gördüğümüz en büyük güncelleme ile artık daha da güçlü...

  • Zeynel A. Öztürk
Google+ mobil uygulamalarına büyük güncelleme

Google+'ın güncellenen Android ve iOS mobil uygulamaları, birçok yeni özellik sunuyor.

Google+'ı Android cihazlarında kullananlar, Anında Yükleme ile karşıya tam çözünürlüklü fotoğraflar yükleyebiliyorlar (ücretsiz boş alan sadece 5GB). Yeni Google Now entegrasyonu ise arkadaşlarınıza doğum günü mesajları göndermenize, simgelerle duygularınızı belirtmenize izin veriyor. Android 4.2 kullananlar, Photo Sphere panoramik fotoğrafları oluşturabiliyorlar (Android 2.2 ve üzeri bunları açabiliyor).

iOS kullanıcıları ise artık fotoğraf albümleri arasında kayabiliyorlar ve bir dokunuşla resimleri açabiliyorlar. Akıştaki resimler, mesaj yazma arayüzü ve diğer birkaç alanda görsel geliştirmeler de yapılmış. Google Hangout ise artık daha az bant genişliğiyle yetinebiliyor.

İki platform için sunulan en önemli yenilik ise Google+ Communities desteği. Groups'a benzeyen Communities, daha detaylı medya paylaşma özellikleri sunuyor. Google+ uygulamalarında bunların dışında da bir düzine yenilik bulunuyor.

Google Play bağlantısı: Google+ 3.3

App Store bağlantısı: Google+ 4.0

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

facebook varken biraz zor bence boşuna urraşıyor bunun yerine daha verimli şeyler yapabilirler..

facebookun zamanı geçti insanlar birazcık değişime açık olup google+ ya geçmeye başlasalar herkes geçer arkadaşlarını bulamadıkları için kimse geçmeye yanaşmıyor

"daha da güçlü" çok mu güçlüydü de daha 'da' güçlü olacak..

ben google ın arama motorundan başka bir ürününü kullanmam çöp kutusundan sildiginiz mailleri bile yıllar sonra karşına çıkabiliyor evet neyi sildiginizi sanıyorsunuz adamlar bildigin bilgi topluyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play