Google, MS'in gizlilik iddialarını cevapladı!

Google'a en yumuşak yerinden vuran Microsoft, beklediğinden daha sert bir cevap aldı...

  • Zeynel A. Öztürk
Google, MS'in gizlilik iddialarını cevapladı!

Google'ın yaptığı gizlilik değişikliklerini "istilacı" olarak adlandıran Microsoft'a cevap gecikmedi. Google, Microsoft'un iddialarının yersiz olduğunu ve Microsoft'un kullanıcıların gizliliğini korumaya yönelik en iyi araçlara sahip olmadığını söyledi.

Google yönetcisi Betsy Masiello, blog'unda yaptığı açıklamaya "Google'ın gizliliğe yaklaşımı hakkında bazı efsaneler yayılmaya başladı" diye başladı ve "Gizlilik denetimlerimiz değişmedi. Nokta." dedi. Microsoft yetkilisi Frank Shaw, Bing ve Hotmail'in Google araması ve Gmail'e göre daha iyi gizlilik denetimleri sağladığını iddia etmişti. Masiello ise "gizlilik panosu, reklam tercihleri yöneticisi, veri özgürleştirme çalışmaları topladığımız bilgileri ve onları nasıl kullandığımızı denetlemeye izin veriyor. Ve gizlilik politikamızı daha anlaşılır kılmak için basitleştirdik." diyerek Google'ı savundu ve sözlerine şunları ekledi: "Microsoft'un herhangi bir veri özgürleştirme çalışması ve kullanıcılar için gizlilik merkezi benzeri bir çalışması yok."

Masiello, Shaw'ın Google'ın e-postaları okuduğu "efsanesini" de yalanladı ve şunları söyledi: "E-postanızı sizden başka hiç kimse okumuyor. Birçok büyük e-posta sağlayıcısında olduğu gibi bilgisayarlarımız mesajları spam ve zararlılardan kurtarmak, size ilgili reklamlar göstermek üzere tarıyor."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Her ne olursa olsun şöyle bir gerçek var ki ilerideki zamanlarda İnternet devi hala Google olarak kalacak ama işletim sistemi devi Microsoft olmayacak Microsoft un yerini Linux un alacağını düşünüyorum

Google'ın sorunu politikayı adamakıllı becerememesi sanırım. Bence adam gibi bir politikacı bulsunlar kendilerine..

Google, saçma microsoft laflarına gerekli cevabı itina ile vermiştir.

Birileri bol keseden atıp tutmuş İnternetin devi google olacak işletim sisteminin devi pastada bugün % 3 bile payı olmayan linux olacakmış güldürme adamı.

Google yeni Gizlilik bildirimi ve Hizmet Sözleşmesiyle bilgilerinizi Cia Mossad FBI Amerikan hükümetine istediklerinde veririm sizde bunu kabul ediyorsunuz diyor zavallı arkadaşlarda yazmış google poltikacı bulsun zaten googlenin kendisi bir poltika uğuruna kurulan bir sistem.

Microsoftun yerini linux alamaz. Linux, windowsun yerini alır. O dediğiniz de microsoft bir gün linux üretmeye başlarsa olur.

Google CIA'ya şuna buna verecek de Microsoft vermeyecek... Peh. Gelen kutusuna düşen spamlardan bile kimin daha çok gizliliğe önem verdiğini anlayabilirsiniz...

Google CIA'ya şuna buna verecek de Microsoft vermeyecek... Peh. Gelen kutusuna düşen spamlardan bile kimin daha çok gizliliğe önem verdiğini anlayabilirsiniz...

Sen de yorum yaz