Google, Nexus 5 için kimi seçecek?

Nexus 5 için HTC ya da LG ile anlaşacağı söylenen Google, diğer bir cep devine yeşil ışık yaktı!

  • Cem Şancı
Google, Nexus 5 için kimi seçecek?

Motorola'nın bu yıl çıkaracağı en önemli telefon sadece Moto X olmayabilir. Google'ın, yeni telefonu Nexus 5 için Motorola'nın kolları sıvadığı ve telefonu 2013 bitmeden piyasaya sürebileceği konuşuluyor..

Şimdilik her şey bir söylentiden ibaret olsa da, 2013 sonu, pekçok yeni cihazın piyasaya çıkacağı dönem olacak. Yeni telefon almak isteyen kullanıcıları kaçırmak istemeyen Motorola ve Google'ın, telefonu 2013 sonunda piyasaya sürme ihtimali yüksek görünüyor.

Nexus 5 hakkında henüz kesinleşmiş bilgiler yok. Ancak Android'in en son sürümüyle çalışacağı, kaliteli donanıma sahip olacağı ve elbette ulaşılabilir fiyatlarla piyasaya sürüleceği biliniyor.

Google'ın yeni telefonu için HTC ve LG ile konuştuğu da sık sık dile getiriliyordu. Ancak internet devinin telefonu Motorola ile geliştirme ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Motorola, Atrix, Droid Razr gibi çok başarılı bulunan Android telefonlar üreterek son dönemde Android'in yükselmesinde önemli bir pay edinmişti. Elbette, Motorola'nın Google tarafından satın alınmış olması da, telefonun onun tarafından üretilmesinde en büyük etkenlerden biri olacaktır. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

zaten google ın motorolanın sahibiyken başka bir üreticiye nexus ürettirmesi kadar saçma ne olabilir ki

Keşke sony yapsaydı sony kalitesi bir başka...

aynen bende bunu anlamıyorum firmaları küstürmemek için gibi saçma bir yorum yapmışlardı zamanında

samsungun yapmasını istememin tek nedeni super amoled. yeni nexus alacaksam eski nexus'umdan kötü özelliği olmaması lazım

@12 Ağu 2013 21:59 Full HD Superamoled ekran koyarlarsa (440 PPI+) Kötü mü olur ?

Adamlar motorolanın sahibi iken neden x firmaya ürettiriyor diyenlere. google android bizim malımız gibi olmasın bu opensource diyerek kendi şirketinden yüklü bir bağış ile ayırdı. Motorola Nexus üretebilecek seviyede değli açıklaması da yaptı. yani kötü bir nexus cıkarmaktansa beklemeyi tercih ettiler. Bu kadar açık.

@12 Ağu 2013 23:26 uzman konuştu.

Google nexusları motorolaya ürettirmiyordu çünkü motorola üretim tesislerini çinden abdye taşımakla meşguldü.Şimdi Motorola hazır.Artık googleın tüm donanım ürünlerini motorola(yani google)üretecek gibi görünüyor buna google glass da dahil.

arkadaş bu kendiliğinden bir süre sonra solan ekrana millet neden bu kadar taktı o kadar japon ve amerikan şirketi bitti de bir samsung mu akıllı özellikle japon sharp sony hitachi toshiba panasonic veya koreli lg hayatını neredeyse ekran teknolojilerine adamış firmalar neden onlar oled ekranı kullanmıyor bir bildiği var millet takmış pastel renkli ekrana görüntü dediğin doğala yakın olur

Samsung yapsa harikalar yaratır nexustan :D

@13 Ağu 2013 00:37 Gördük! bknz: galaxy nexus. samsung resmen insanı sömürüyor. Nexus 4 ilk çıktığında 1400 tl civarında iken galaxy nexus 1600 dü. ben böyle saçmalık görmedim hem daha kötü bi telefon alacam hem de daha fazla para verecem yok öyle iş.

Son çıkardıkları (moto x hariç) harika telefonlar var ve hiç birisi avrupa pazarına sunulmuyor, nexus cihazı üretmesini zaten beklemiyorum.

Sen de yorum yaz