Google Now, iPhone'a mı geliyor?

İnternette göründüğü gibi kaybolan bu Google reklamı, iOS için bir sürprizin habercisi olabilir mi?

  • Zeynel A. Öztürk
Google Now, iOS'a mı geliyor?

Android'in ülkemizde mahrum kaldığımız özelliği Google Now, iOS'a gelebilir. Android 4.1 ve sonrasında yer alan Google Now, iOS'daki Siri'nin aynısı olmasa da, sesle mesaj gönderme, sorularınıza cevap verme, trafik durumunu inceleme gibi ona benzer işlevler sunuyor.

Google Now'un iOS'a geleceği dedikodularının nedeni, internete sızan bir reklam. YouTube'a yüklenen ve bir süre sonra kaldırılan reklamda Google Now, iOS'daki Google uygulamasının bir parçası olarak görünüyor. Parmağınızı sadece yukarı kaydırarak Google Now işlevlerine erişmeniz mümkün oluyor.

Kaldırılan videonun gerçek olup olmadığı; eski, terk edilmiş bir proje olup olmadığı bilinmiyor. Ancak seslendiren bayanın Google Now'daki ile aynı sese sahip olması gerçek olma ihtimalini artırıyor. Özelliğin gerçek olması halinde ne zaman iOS'a gelebileceği konusunda da herhangi bir bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Google Now zaten iOS'ta var -_-* Video sadece tanıtım videosunun sızdırılmış hali.

Wp8'e gelir mi acaba ??

kapalı sistem asla izin vermez elma çürür yoksa

@13 Mar 2013 20:17 Var diyoruz

Ya kardeş ya iOS kullanın ya da bu saçma haberleri bırakın nolursunuz. Google Now uzun zamandır vardı zaten, gerçi fark etmez Siri de bu da İngilizce ne anladık ki?

Androidte varmi

Sen de yorum yaz