Google onu bir kenara bırakmadı!

Sayısız Google projesi içerisinde sessiz sedasız varlığını sürdüren proje elden geçirildi...

  • Ali Güngör
Google Orkut ağının problemlerini giderdi
Orkut'un sadık bir kullanıcı kitlesi bulunuyor

Facebook dünya çapında en büyük sosyal ağ olsa da Google'ın Orkut ağı da sessiz sedasız varlığını sürdürüyor.

Son zamanlardada kullanıcıların şikayetçi olduğu program hataları için özür dileyen Google, Orkut'u elden geçirerek bu sorunları giderdiğini açıkladı.

Açık kaynak kodlu olan Orkut projesinin sık sık geliştirildiğini ve değiştiğini vurgulayan Google, bu çalışmalar sırasında kazayla kullanıcı uygulama tercihlerinin bozulduğunu belirtti. Bu yüzden durum güncellemeleri bir süre görünmedi ama sorun sonunda giderildi.

Uzun vadede Google'ın Orkut dışında planları olduğu yönünde spekülasyonlar olmasına karşın, Google Orkut'u boşlamadığını da göstermiş oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sanırım bunu yapan aynı isimde bir Türk idi. Google'da çalışırken.

2000 li yıllarda çok girmek istediğimiz ama davetiyemiz olmadığı için alınmadığımız bu ağa facebook çıktıktan sonra davetiye kalktı ve şimdi ben girmek istemiyorum, ilahi adalet, inşallah sıfır hit alırlar :)

bana göre tek cezbediciliği türk yapımı olması bu kadar popüper olmaması da google'nin bu alandaki başarısızlığı. youtube ye verdiği desteği ona verseydi şimdi orkut bin basardı facebooka. artık çoğu kişi youtubeden özel şeyler olmadıkça video izlemiyor. herşey fb'de paylaşılıyor zaten.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play