Google öyle bir patent aldı ki..

Google'ın aldığı yeni patent, Apple ve Microsoft gibi dev rakiplerini çok kızdıracak!

Google öyle bir patent aldı ki..

İnternet gizliliği üzerindeki tartışmalar sürerken, teknoloji devi Google'ın sessiz sedasız aldığı bir patent dudak uçuklatacak cinsten.

GeekWire sitesinin haberine göre şirket, ABD Patent Bürosu'na yaptığı "mesaj içeriklerini tarayarak bilgi elde etme sistem ve metotları" konulu başvuruya olumlu cevap aldı. Google'ın iletişiminizi inceleyerek konuştuğunuz konu ile  ilgili reklam göstermesi anlamına gelen bu durum, Gmail ve benzer servislerde gördüğünüz size özel reklamların sadece Google'ın tekelinde olmasına yola açacak. Tabii ki bu durumun, Google'ın rakipleri tarafından pek de hoş karşılanmayacağı kesin.

Microsoft'un aleyhinde bir kampanya başlattığı ve "Scroogling" reklamları ile fena halde "taşladığı" Google'ın gizlilik konusundaki uygulamaları, uzunca bir süre daha gündemi meşgul edecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

siz bunun reklam için olacağını sanıyorsunuz ama ben gelecekte hepimizin çiftlik hayvanları gibi izleneceği sonucunu çıkarıyorum.

@04 Eyl 2013 19:46 google çiftliği

@04 Eyl 2013 19:46 zeitgeistçiler buraya...

Gmail gizliliği önemsemiyor. Yandex mail kullanın.

İsterse reklam isterse bizi kontrol etmek için olsun herhangi bir insan Google'ı insan hakları mahkemesine şikayet etse köşeyi döner çünkü Google, Özel Hayatın Gizliliği hakkını ihlal ediyor!

Dandroid sonunu getiriyor yavaş yavaş yaşasın windowsphone

@04 Eyl 2013 20:39 Gmail'den de Android'e bağlıyorsunuz ya...

@04 Eyl 2013 20:39 teknoyobaz seni.

bunu apple almaya kalksa "herkes tarafından kullanılabilecek bir özellik, bunun patentini alamazsınız" derlerdi. eskiden yaptıkları gibi...

google sen casus şirketi olmalıymışsın.

Gmail ile zaten bunu yapıyor Bir gün bir mail yollayacaktım. Mailin içeriğinde "ekte bulunmaktadır" gibi bir cümle yazdım ama birşey eklemeyi unuttum. Gönder dediğimde bana ekte yazdınız ama birşey eklemediniz cinsinden bir uyarı verdi.

hhhhhhhh :)))) Ya allah razi olsun sabahtan beri moralim bozuktu sayende o kadar guldum ki anlatamam. anlayan anlamistir :)))

elma saçma sapan patentler alıyor ve buna kimse bir şey yapamıyor. google modaya uyup saçma sapan patentler alıyor. yakında yağan yağmurumuzu kesip patent parası isteyecekler korkuyorum.

Bu mudur patent dediğiniz. Yine Google yine Dandroid

@05 Eyl 2013 09:24 asıl dandik olan Apple ve Dandios'u...

sonra nie bilgilerim çalındı

İnsanlar izlenmeyi seviyor. Google yada diğerleri hepsi kendi ülkelerinde güvenlik amaçlı bilgi vermek zorunda. Dünya bu şekilde kötüye gittikçe izlenmelerin boyutları da daha çok artacak.

Sen de yorum yaz