Google Play'de yanlışlıkla satın almaya son

Google Play'de yapılan bu küçük değişiklik sayesinde önemli bir sorun ortadan kalkıyor!

Google Play'de yanlışlıkla satın almaya son

Google, Android'deki uygulama mağazası Play Store'da sessizce yaptığı bir değişiklik sonunucunda uygulama içi satın almaları daha güvenli bir hale getirdi. Bu değişiklik sayesinde kullanıcı isterse, uygulama içi satın almalar için her defasında parola sorulmasını etkinleştirebilecek.

Değişiklik, çocukların oyun içi ücretli içerikleri satın almasını kısıtlandırırken, medya uygulamalarında yanlışlıkça içerik satın almayı da engelleyecek. Mevcut uygulama içi satın alma işlevi, parola girildikten sonra 30 dakikaya kadar parola girmeden bir başka satın alma yapmanıza izin veriyordu. Bu sistem yakın zamanda New York'taki bir kadının çocuğunun Marvel Jump Smash oyununda 65.95 dolarlık alışveriş yapması sonucunda mahkemeye taşınmıştı.

İsteğe bağlı parola ayarının yanında Google, uygulama içi satın alma özelliğine sahip uygulamaları artık ürün açıklaması sayfasında gösteriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

önce çöp & virüslü uygulamalarını temizlesinler uygulamamız var diye hava atıcaklarına

Apple parolayı 1 kez girince sorması için 2 3 kez daha indirme gerekirdi bu yüzden yanlış şarkı satın almıştım iyi oldu androidde bunun olması

bu özellik zaten vardı ki

"her satın alma için şifre gerektir"i seçiyorum, şifre soruyor. sanki şifre sorma dedik

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir