Google Play'e tablet güncellemesi geliyor

Google Play'de yapılacak bu küçük değişiklik, onun bir konuda daha Apple'a yetiştiğini gösteriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Play'e tablet güncellemesi geliyor

Apple'ın iPad'e özel uygulamalardaki üstünlüğü, Google Play'de son senelerde önemli artış gösteren tablet için optimize edilmiş uygulamalarla sona erdi gibi.

Bunu bir adım daha ileri taşımak isteyen Google, yakın zamanda Google Play'deki "Tablet için tasarlanan" uygulamalar bölümünü daha görünür bir hale getirecek. Bu sayede geliştiriciler, tabletler için optimize ettikleri uygulamalarını daha iyi tanıtma fırsatı bulabilecekler.

Android Developers blog'una göre değişiklik, 21 Kasım 2013'ten itibaren devreye girecek. "Geliştiriciler, uygulamalarınız tabletleri hedef alıyorsa dikkatle dinleyin. 21 Kasım 2013'te Google Play'de yapılacak bazı değişiklikler, tablet için optimize edilmiş uygulamaların görünürlüğünü artıracak." "21 Kasım'dan itibaren 'Tabletler için tasarlandı' görünümü, tabletlerinde top-listeleri dolaşanlar için varsayılan görünüm halini alacak."

"'Tabletler için tasarlandı' kriterini karşılaşamayan uygulamalar ve oyunlar ise Google Play'i tabletiyle dolaşan kullanıcılara 'Telefonlar için tasarlandı' işaretiyle gösterilecek."

Değişiklik, tablet uygulamalarını bulma konusunda kullanıcılara ve tablete özel uygulama geliştiren geliştiricilerin işine yarayacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

google playde değil sorun asıl sorun içi kullanıcılar ve bazı geliştiriciler virüslü uygulama ve ona küfür eden seviyesiz kişiler androidin en sevmediğim özelliği değilse o sistemi stabilleştirmek sizin elinizde en kötüsü bir nexus kodu kopyalar yarım saatte bir android oluşturursunuz android belirli bir zümreye hitap etmiyor note 3' ü olan adam da var ucuz tableti olan da dengeyi tutturamıyorsunuz yorumlar doğrudan gitmemesi lazım en azından buradaki gibi denetleme olsun hatta sansürleyici vs. kullanılması için editör lazım bunun için para gerekecek ki google ve para :)

@15 Eki 2013 14:17 virüs filan yok uydurma iSheep Android kullanmadan uydurma... şekilsiz fanboy...

@15 Eki 2013 14:17 fanboy kelimesine de hastayım gerçekten Bu şirketlerin hiç biri babamızın değil. Yorumlar konusunda da sonuna kadar katılıyorum. Galaxy S3 cihazımda en akıcı oyun diye grafiklerine hayran kalarak oynadığım oyunun türkçe yorumlarını okurken midem bulanıyor. Ben hayatımda bu kadar küfür etmedim. Gerçekten yazık. Adam almış oyunu markasız çin malı tablette oynamış sonra gelmiş saydırmış bir de 1 puan vermiş. Geliştiriciye yazık yani sırf bu yüzden en sevdiğim uygulamaların bile puanı çok düşüyor.

bu iyi bir şey.

google hala apple'a yetişmeye çalışadursun, bazıları kaliteden ödün vermeden hayatına devam eder.

bu iyi bişey sonuçta derli toplu olması lazım bi mağazanın istenildiği zaman istendiği zaman istenilen bulunması lazım

siz gıdınde donanım haberde gorun yorum olayını chip cok zayıf bu konuda yorum yazıyorum bır gun sonra goruyorum zaten haber başlıklarında bir iki yorum ya var ya yok chip büyük eksiklik

Sen de yorum yaz