Google Play'e yeni özellik

Google Play'deki uygulamalara yapılan yorumlarının altında artık bunları da görürseniz şaşırmayın!

Google Play'e yeni özellik

Google, Android Developer Console (Android Geliştirici Konsolu) içinde yaptığı değişiklikle geliştiricilere uygulamalar hakkında yapılan yorum ve değerlendirmelere cevap verme imkanı sağlıyor.

Şirketin geçen hafta bildirdiği bu özellik sayesinde geliştiriciler, Google Play'de yardım isteyen kullanıcılara destek verebilecek ya da istenen yeni özellikler eklendiğinde kullanıcıları haberdar edebilecekler. Geliştiriciler yorum sayfalarında cevap yazdıklarında kullanıcılar e-posta yoluyla haberdar edilecek.

Halihazırda geliştiriciler konsol üzerinden uygulamaları hakkında yorumlar, değerlendirme puanları gibi çeşitli verileri görebiliyor. Ancak şimdi yeni eklenen alan sayesinde bu yorumlara cevap yazmaları da mümkün hale geliyor.

Yeni özellik başta sadece "Top Developer" statüsüne sahip geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Google'ın konsolda yaptığı bir başka yenilik de geliştiricilerin üç ana işini yansıtacak bir tasarım değişikliği. Google'a göre geliştiricilerin işleri üç ana bölüme ayrılıyor: Tasarım, geliştirme ve dağıtım. Yapılan değişiklik sayesinde geliştiriciler, ürünlerini daha kolay bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunabilecek.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bu gerçekten de iyi olmuş...gerçi maille eninde sonunda geliştiriciye ulaşılabiliyordu ama şimdi daha pratik olacağı kesin...

uygulamayı indiren adam gelistiriciye kufretse adama geri dönemiyorduk. Bu iyi oldu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir