Google Play güncellemeleri nasıl çalışıyor?

Android'li ceplerde ve tabletlerde sıkça çıkmaya başlayan bu uyarının nedenini açıklıyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Play'de elle güncelleme nasıl çalışıyor?

Google'ın mobil mağazası Play Store, uygulamalarınızı güncellemeye yönelik birçok seçenek sunuyor. Mağaza uygulamasının son sürümünü kullanıyorsanız, yukarıdaki resmin sağ tarafındakine benzer bir uyarıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Peki bu uyarı neden, ne zaman karşınıza çıkıyor?

Play Store'un uygulamalarınızı arka planda otomatik olarak güncellemesine izin verip, bazı uygulamaların otomatik güncellemesini devre dışı bıraktıysanız, Uygulamalarım sayfasında "Tümünü Güncelle" düğmesine bastığınızda bu uygulamaların güncellemesini tek tek onaylamanız gerekecektir. Otomatik güncelleme seçeneğini tamamen kapattıysanız, böyle bir uyarıyla hiç karşılaşmayacaksınız.

Başta biraz kafanız karışabilir, ancak durum kısaca şu: Belirli uygulamalara otomatik güncelleme izni vermediyseniz, bu uygulamalara gelen her güncelleme için ayrı bir onay kutusu karşınıza çıkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

ozellikle hucresel aglara bagli olup benim gibi 1gb internetiniz varsa otomatik guncellemeyi kapalı tutun. gerekli gereksiz oyun update lerini kendi isteginizle play den yukleyebilirsiniz. isteginiz dısında veri kaybı yasamazsınız.

@24 Ağu 2013 11:45 onun ayarı var bombiş!

bu muydu haber yani

Android kullanmadan önce herkes gibi android'i merak ediyordum. Ama kullanamaya başlayınca,özellikle Windows Phone 8 işletim sistemli Telefonları görünce Android'in arkadaşlarlarda, Android'in ne kadar kötü beş para etmez bir işletim sistemi olduğunu fark ettim.Böyle devam ederse iki veya üç yıl sonra Nokia tekrar bu konuda kral olup eski günlerine dönecek.Güvenli Stabil bir işletim sistemi varken kim beş para etmez Androd'i kullanmak isterki..?

@24 Ağu 2013 12:35 fake android user detect... atma wp8 kuklası...

@grezimonk iyi o zaman Android 'in çok güvenli olduğuna bizi inandır bakalım sen ancak kendin iananırsın buna ve ayrıca ona buna sataşıp bu sitede android'in avukatlığına soyunma.Vatandaş hangi işletim sisteminin daha güvenli olduğunu iyi biliyor sen hiç kafanı yorma.

@grezimonk o resimdekinin sen olduğunu öğrenmeyen kalmadı. google kuklası seni. bi defolup gitmedin şu siteden. seviyeyi düşürüp durursun anca.

@24 Ağu 2013 12:35 Valla ben bayılıyorum haklısın beş para etmiyor, zira her şeyi Üctretsiz yapabiliyoruz beş paraya kimin ihtiyacı var ki?

@grezimonk grezi"monkey" yine konuştu =)

@24 Ağu 2013 12:35 Android kullanmışmış. Ufak at ta civcivler yesin. :)

@grezimonk Hayatımda kullandığım en kötü işletim sisteminde birinciliği kimseye kaptırmaz.Bir uygulama yüklemek istediğinde diğer hiçbir platformda bu kadar çok özel istek isteyen uygulamalar görmedim.Birde bok atıyorsunuz WP ye IOS a.... Önce stabil yap sonra gel bize

@24 Ağu 2013 12:35 hacı yanlış yerde yazdın bunu. dandroid fanboyları anlamaz stabiliteden. onlar sadece virüs sever.

@24 Ağu 2013 12:35 Nokia nın kendisi bile zamanı nokia kasasında uyuyarak geçirdiğini anlayamadı,android çıkmasa daha uyumaya devam edecekti,yani Şahin marka arabaya yıllarca binmek gibi bişey,kötümü hayır,ama sorulacak soru bu mu,işte ondan emin değiliz...

Hucresel agdan guncelleme yapma diye secenek var

Peki o halde

Vatana millete hayırlı olsun grezimonkey ilk defa ios' a laf armadi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play