Google Play'in "Android L hali" sızdı!

Android L yayınlandığında Google'ın mağazası Play Store, nasıl bir değişim geçirecek?

Google Play'in "Android L hali" sızdı

Android L bu sonbaharda ortaya çıktığında, Google Play Store'un nasıl görüneceği, Android Police'in yayınladığı ekran görüntüleriyle ortaya çıktı.

Google Play'in Material Design tasarım diline geçiş yapan yeni sürümünde aynı yeni Hangouts'da olduğu gibi daha uzun bir üst çubuk görünüyor. Renkler ise Google'ın yeni tasarım şemasına uyacak şekilde güncellenmiş. Resimlerde görünmese de, Google'ın eklediği yeni animasyonlar da var. Uygulamalar, kitaplar gibi bölümler arasında geçiş, muhtemelen eskisi gibi olacak. Bölümler arasındaki dikey çizgilerin ise ortadan kaldırıldığı fark ediliyor.

APK dosyasını inceleyen Android Police, hoş bir yeniliğin de gelmek üzere olduğunu fark etmiş. Buna göre yeni Google Play, bir cihazı geri yüklerken hangi uygulamaları tekrar yüklemek istediğimizi bize soracak. Bu işlev, şu an tüm eski uygulamalarınızı yüklemeye çalışıyor ve telefonunuz, örneğin yeni cihazınıza tekrar yüklemediğiniz uygulamalarla dolabiliyor. Dolayısıyla bu yenilik, daha fazla kontrol sunarak bizi zaman kaybından kurtarabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

L nin yayımlanma tarihi nedir ?

Siyah durum çubuğu gitse iyi olacak

android l yayınlandğında alttaki android ikonları bu şekilde kalmayacak..

ios 8 çıktığına göre google artık L çıkana kadar rahat uyumaz. Mutlaka yenilikler olacaktır.

Android kullanıyorum yalan yok nexus 4 kullanıcısıyım ve apple ı hiç sevmem ancak bu play store bildiğin app store gibi olmuş.

windows mağazasının aynısı olmuş

@19 Eyl 2014 17:39 ne alaka? hiçbir türlü benzemiyor ve alakası yok.

Yahu, madem adam gibi haber yapacaksınız, biraz daha fazla görsel koyun ki nasıl olduğunu anlayabilelim. Ve evet, bu konu hakkında diğer sitelerde 2-3 tane daha görsel var.

Üst taraf wp ios karışımı olmuş ve ikisinden de kötü olmuş. Tebrikler Google.

lan bunlarinda cani sikildikca habire marketi yeniliyor.

Kesinlikle güzel şeyler değil. Koskoca Google'sın. Azıcık daha egzantrik yenilikler getirebilirsin. Hala aynı şeyi boyayıp önümüze koyuyorlar. Ciddi manada.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir