Google Play Music hatası, şarkıları siliyor!

Google'ın bu hizmetindeki bir hata, şarkı koleksiyonunuzu bir anda yok edebilir!

Google Play Music hatası, şarkıları siliyor!

Google Play Music All Access'te ortaya çıkan bir sorun, microSD kart üzerinde saklanan müziklerin silinmesine neden olabiliyor. Ancak hizmet Türkiye'de kullanılmadığından, muhtemelen endişe edecek bir durum yok.

Android Police'in raporuna göre hata, önbelleğe alınan şarkıların telefonun baştan başlatılmasının veya microSD kartın çıkarılmasının ardından silinmesine neden oluyor. Sorunun sadece ücretli Google Play Music All Access hizmeti üzerinden indirilen şarkıları etkilediği, kullanıcının diğer şarkılarının silinmediği söyleniyor. Bir Google yetkilisi, ilk başta sorunun kopya korumasıyla ilgili olduğunu ve dosyaların bir başka cihaza taşınmasını engellemek için silindiğini söyledi. Ancak aynı konu altında bir başka Google yetkilisi, durumun farklı olduğunu, Google Play Music'in kullanıcının izni olmadan dosyaları silmemesinin gerektiğini söyledi. Yetkili, microSD kartlarla ilgili sorunun Google tarafından onarılmakta olduğu bilgisini verdi.

Google Play Music All Access kullanıcılarının sorun giderilene kadar müziklerini SD karta indirmek yerine, dahili depolamaya saklamalarında ve mümkünse cihazlarını baştan başlatmamalarında fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

itunes hem türkiyede kullanılabiliyor hem de böyle saçma sapan sorunlar çıkmıyor. buna rağmen apple düşmanlığı hız kesmeden devam ediyor.

@10 Temmuz 2015 00:40 tabiki devam eder elmacılar ikide bir kendilerini ilgilendirmeyen konulara sırf hava olsun diye dalıyor

@10 Temmuz 2015 00:40 Apple neden sevilmiyor sence? Astronomik rakamlarla ürün satmaya çalışmasından dolayı sevilmiyor. Apple sevilmiyorda Microsoft'a millet çok bayılıyor sanki yahut Google'a!!

@10 Temmuz 2015 00:40 düdük sen ne saçma bir süzmesin öyle. ne düşmanlığı senin gibi antenler ortalıkta dolanıp bi yerlere laf sokmaya çaşlışıyor. kavga tamamen sizin aranızdaki bir saçmalık. çekemiyorsan telefonunu dik koy üstünde zıpla.

@10 Temmuz 2015 00:40 spoify varken aytunes,e para vermek akil kari degil

spotify kullanın boşverin google

allan gugılı senin neyine music uygulaması yapmak... bir apple ürününüz varsa zaten apple musici bütün cihazlarınızda kullanabilirsiniz yoksa spotify veya deezer kullanın. böyle uyduruk şeylerle boşuna zaman harcamayın...

spotify varken buna asla bakmam

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir