Google Play, reklam göstermeye hazırlanıyor!

Google'ın Google Play'e getirmeye hazırlandığı bu yenilik, pek çoğunuzun hoşuna gitmeyecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Play, Google gibi reklam gösterecek!

Google Play'de dolaşırken reklamlarla karşılaşmaya hazır mısınız? Google'ın blog'unda verdiği örnek, Google arama sonuçlarındakine benzer bir reklam işleviyle yakında tanışacağımızı gösteriyor.

Aşağıdaki GIF animasyonunda da görebileceğiniz gibi en üstteki arama sonucu, sarı "Reklam" etiketiyle gösteriliyor. Google, reklamların önümüzdeki haftalarda "kısıtlı sayıda kullanıcıya" gösterilmeye başlanacağını söylüyor. Kullanılacak reklamlar ise hali hazırda Google'da reklam gösteren reklam verenler arasından seçilecek. Geliştiricilere uygulamalarını Google arama sonuçlarında öne çıkarma fırsatı zaten verilmekteydi.

Yeni reklam programının yanında Google, geçtiğimiz sene Android geliştiricilerine 7 milyar dolardan fazla ödemede bulunduğunu söyledi. Google, Apple'ın aynı dönemde ödediği 10 milyar doların gerisinde kalsa da, Android'den para kazanmanın zor olduğu dönem geride kalmış olabilir.

Google'ın yeni reklam programı, aslında uygulamasını daha çok kişiye ulaştırmak isteyen bağımsız geliştiricilere daha fazla tanınma şansı sunabilir. Elbette indirme konusunda tüm Google reklamlarında olduğu gibi, Google Play reklamlarında da seçici davranmanız gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

google amcama güvenin o bilgilerinizi satmaz

Google'ın bir hizmet şirketi değil, -reklam- şirketi olduğu zaten ortada. Sevgiliniz sizin Android telefonunuza "Bana çiçek alır mısın aşkitom? .d.d" diye SMS attığında, aynı hesapla giriş yaptığınız Chrome tarayıcınızdaki tüm reklamların anında 'ciceksepeti.com' olacağını deneyerek gözlemleyebilirsiniz. Gizliliğiniz sıfır, güvenliğiniz sıfır. Stabilite, akıcılık falan zaten yalan. Kusura bakmayın ama, bunlar gerçekler.

Bu google sayesinde içimiz dışımız reklam oldu.

google'dan mükemmel bir yenilik daha! sanırım telefon tarihi baştan yazılacak! inanılmaz bir şey bu. (son cümle doğru fakat ne yazık ki hala gerçekleri görmemekte çok ısrar eden android fanboy ve googlecılar sayesinde google tepemize çıktı. telefonun arkasında 7/24 reklam gösteren ekran olsa kimsenin gıkı çıkmayacak. devam edin google dünyayı ele geçirsin mutlu olursunuz sonra belki.)

Google hizmetlerini kullanmayın olsun bitsin arkadaşlar. iphone pahalı diyorsanız windows Phone alın.

allah gözünü doyursun google

Google Play zorunluluk değil. Hatta acil kurtulmanız gereken bir kafa karışıklığı.

aman çok az kazanıyorlar zaten ,daha çok gelir ,daha çok gelir, para, para ,yetmez daha çok para...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play