Google Play Services'a yeni işlevler eklendi!

Google Play Servisleri'ne eklenen bu yeni işlevler, bakın bizler için ne anlama geliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Google Play Services'a yeni işlevler eklendi!

Google, Android geliştiricilerinin kullandığı Play Services aracına yaptığı güncellemeyle uygulamalar için bir takım yeni işlevler sunmaya başladı.

Geliştiricilere sunulan yeni işlevlerden bir tanesi, uygulamalara 8 kişiye kadar, doğal bir "sıra tabanlı, çoklu oyuncu desteği" eklemeye izin veriyor. Bir başka yeni işlev ise uygulama içinden Google+ üzerinde paylaşım yapmayı geliştiriyor. Android geliştirici blog'una göre "geliştirilmiş Google+ paylaşma deneyimi, uygulama içinden doğru kişilerle paylaşımda bulunmanızı daha da kolaylaştırıyor. İşlev, Gmail kişileri, cihaz kişileri ve Google+'taki kişileri kullanarak daha iyi otomatik tamamlama sunuyor ve kişi önerilerini daha iyi yapıyor.

Google Drive API for Android'in de önizleme sürümünü Play Services'a ekleyen Google, Google Play uygulamaları ve bulut depolama hizmetinin bağlarını sıkılaştırmak istiyor. Google Play Services içinde yer alan Google Drive API for Android geliştirici önizleme sürümü, Google Drive'daki dosyaları okuyup yazmaya izin veriyor. Böylece dosyalara farklı cihazlardan erişebilme olanağının yanında, çevrimdışı çalışma olanağı da sunuluyor.

Şimdilik geliştiricileri yararlanacağı bu işlevlerin faydası kullanıcılara önümüzdeki aylarda dokunmaya başlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Hiçbirşey anlamadım

Al bende de o kadar...

Arkadaş zorla Google plus'ı kullandırtmaya çalışıyorlar. Youtube üyeligi açıyorum google plus a yönleniyor Kullanmak istemiyorum zorlamı arkadaşım yaa

Google Play Müzik ve Google Play Filmler Türkiye'de kullanılamadıktan sonra... Google Now bile Türkçe olarak kullanılamıyor.

Google Play Müzik ve Google Play Filmler Türkiye'de kullanılamadıktan sonra... Google Now bile Türkçe olarak kullanılamıyor.

Hertürlü kullanıcı verisini elde etmek amaç lolipopla birlikte klavyeyi devre dışı bırakınca dil ve giriş ayarlarına bağlanmaya izin vermiyor galeri uygulaması gitti fotoğraflar uygulaması kaldı onunda birçok özelliğini kullanmak için google+ gerekli office uygulamaları direkmen driveye ekliyor dokümanları herşeyi on line te döktüler artık

Eski apk lardan bir custom rom yapmak lazım. google playı play hizmetlerini falan silip atmak laazım. varsın telefon güncellenmesin. her güncellemeyle cihaz yetersiz kalıyor ve yeni cihaz arayışlarına yöneliyor insan.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play