Google Play'den ücretsiz uygulamalara yenilik

Google Play'deki ücretsiz uygulamalar, artık bu yenilikle birlikte karşımıza çıkacak!

Google Play'den ücretsiz uygulamalara yenilik!

Google'ın uygulama mağazasında yaptığı bir değişiklik sayesinde "ücretsiz" uygulamaların bize ne kadara mal olabileceğini artık görebileceğiz.

Yenilikle birlikte geliştiriciler, uygulama-içi satın almalarla birlikte uygulamalarının gerçekte bize ne kadara mal olabileceğini göstermeye başladılar. Ancak sonuç, biraz karışık görünüyor. Örneğin EA'in FIFA 15 Ultimate Team uygulamasının fiyatının 0.99 dolar ile 99.99 dolar arasında değiştiği gösteriliyor.

Google, kısa bir zaman önce ücretli veya uygulama içi satın alma sunan uygulama geliştiricilerinin fiziksel adreslerini yayınlamalarını şart koşmuştu. Firmanın bundaki amacı, bir uygulamaya para harcama konusunda bizi biraz daha rahat hissettirmek.

Google, Android'li cihaz satışlarından para kazanmadığı için, uygulama ücretlerinden yüzde 30 kesinti uyguladığı mağazasının güçlü olmasını istiyor. Bu yeni uygulama içi satın alma ilkesi, mağazayı daha güvenilir yapma konusunda faydalı olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

http://maviekran.info

@02 Eki 2014 14:00 Forum ne ya. Forum mu kaldı. İnsanların içindeki kolay yoldan para kazanma hırsının nostaljik bir hali, forum anlayışı. Azalarak yok olduğunu görmek hiç şaşırtıcı değil...

Faydalı olmus

Android li cihazlardan para kazanmıyor derken ???

Android li cihazlardan para kazanmıyor derken ???

Android li cihazlardan para kazanmıyor derken ???

@02 Eki 2014 16:23 telefon firmalari urettikleri modellerde android kullanmak icin google a para odemiyor. Bu bi laptop firmasinin laptobun icine windows koyup microsofta para odememesi gibi bisey.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir