Google Play'de önemli yenilikler var!

Google, uygulama mağazasında iki önemli değişikliği birden yaptığını duyurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Play, artık insan kontrollü!
Uygulama isimlerinin aldında yakında bu simgeleri göreceğiz

Google, uygulama mağazası Google Play'de kullanıcı ve geliştirici deneyimlerini geliştirecek iki önemli yenilik yaptığını duyurdu.

İlk yenilik, Google Play'e yaş tabanlı bir puanlama sistemi getiriyor. Mevcut standartlardan faydalanan işlev için geliştiriciler tarafından bilgi sağlanması, Mayıs'tan itibaren şart olacak. Bunun için geliştiriciler, uygulamaları ve oyunları hakkında birkaç soruyu cevaplayacaklar. Google'ın verdiği süre içinde gerekli bilgiyi sağlamayan geliştiricilerin uygulamaları, bazı bölgelerde engellenebilecek.

Bugün duyurulan ikinci yenilik ise Google Play'e yüklenen uygulamaların artık bir grup gerçek insan tarafından denetleneceği. Google'dan gelen açıklamaya göre yeni denetleme işlemleri, bir uzman takımı tarafından gerçekleştirilecek ve uygulamanın günler veya haftalar içinde değil, saatler içinde mağazaya girişi sağlanacak.

Google Play'de geliştiricilerin işlerini kolaylaştıracak başka küçük yenilikler de bulunuyor. Daha fazla bilgi için Google'ın blog gönderisini okuyabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Oyun gezgininde yaş kısıtlaması Microsoft Windows Vista ile hayatımıza girdi 7 ile devam etti ve 8'de öldü. Aynı şekilde Microsoft 2001'de ilk sayılabilcek XP'li tabletleri yaptı ama başarısız oldu Google ve Apple 2010'lu yıllarda tablet yaptı ve yine başarılı oldular.

Evet.. Artık uzun süredir olan bir eksik giderildi, bence Google takdir edilmeli gec oldu ama oldu sonuçta.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play